ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI'NDAN MESLEK KANUNU AÇIKLAMASI

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, sosyal medya hesabından MEB 2023 vizyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vizyon takviminde 2019 yılı için en önemli başlıklardan birinin öğretmenlik meslek kanunu olduğunu; ehliyet ve liyakati esas alan yönetici atama, adil kariyer planlaması için önerilerini ilgililerle paylaşmaya devam edeceklerini ifade etti. Açıklamaları şöyle;

1-MEB 2023 Eğitim Vizyonu takvimine baktığımızda 2019 yılında yapılacak çok şey var. Bu kapsamda bir çok pilot uygulamaların başladığını görmekteyiz. Hazırlık, tasarım ve geliştirme aşamasında olan başlıkların arasından en önemlilerden biri de şüphesiz öğretmenlik meslek kanunudur.

2- Okul yöneticilerinin liyakat ile seçildiği; öğretmenlere adil kariyer planlaması yapıldığı, atamadan emekliliğe kadar öğretmenlerimizin önünü görebildiği bir meslek kanunu çıkarılmalıdır.

3- Anadolu Eğitim Sendikası olarak öğretmenlerimizin beklentilerini karşılayacak meslek kanununun çıkması için yapıcı talep ve önerilerimizi her zaman paylaşacağız.

Anadolu Eğitim Sendikası

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol