Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı ÖĞRETİCİ: Memur Maaşlarında Hissedilir Bir Oranda Artış Şart

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, memur maaşlarının açıklanmasına bir gün kala yetkililere seslenerek vergi dilini oranlarının sabitlenmesini, maaş artışlarında hissedilir olmasının gerektiğini belirtti.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, 2019 yılı memur maaşlarının açıklanmasından hemen önce yetkililere seslenerek memur maaş kayıplarının önüne geçilmesi adına 2019 Ocak ayı memur maaş zammında hissedilir bir artışın şart olduğunu belirtti.

ÖĞRETİCİ, açıklamasında özellikle vergi dilimlerine ve maaş artışlarına değindi. Vergi dilimlerindeki artışın yetersiz olduğunu belirten Öğretici, 2019 maaş zamlarının da ciddi artışla çözüme kavuşturulması gerektiğini belirti.
Sosyal medyada Öğretici şu ifadelerle VERGİ DİLİMLERİ ve MEMUR MAAŞ ARTIŞLARINA yer verdi: 2019 yılında yeniden değerlendirme oranı 23.73 olmasına rağmen vergi dilim oranlarındaki artış yine memurların alacağı zammın vergiye gideceğinin göstergesi oldu. 
İlk vergi dilimindeki miktar %21’lik artışla 14.800 TL'den 18000 TL'ye, İkinci vergi dilimindeki miktar ise %17’lik artışla 34.000 TL'den 40.000 TL'ye, üçüncü vergi dilimindeki miktar ise %22’lik bir artışla 80.000 TL'den 98.000 TL'ye yükseltilmiştir.

Özellikle yılın ikinci yarısında vergi dilim oranlarından dolayı maaşlar azalmaktadır. 2018 yılı içerisinde de Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bu konuda yazı yazarak vergi dilimi oranlarının artırılmasını talep etmiştik.

Artırılan vergi dilim oranları kanayan yaraya çözüm olmayacaktır. Çözüm vergi dilim oranlarının maaş artışlarını gerçekten hissedebileceğimiz bir oranda artırılması veya sabitlenmesidir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol