Alan Değişikliği Bekleyen Öğretmenlerden Anadolu Eğitim Sene Ziyaret

Alan Değişikliği Bekleyen Öğretmenlerden Anadolu Eğitim Sene Ziyaret. AES genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici'ye ziyarette bulunan öğretmenler taleplerini iletti

Alan değişikliği bekleyen öğretmenler Anadolu Eğitim Sendikasını ziyaret etti. Genel başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ile görüşen öğretmenler taleplerini ileterek, bu konudaki desteklerimizden dolayı teşekkür ettiler.

Genel başkanımız yıllardır yönetmelikte var olan alan değişikliğinin yapılmadığını ve bu nedenle bir çok öğretmenimizin mutsuz şekilde derse girdiğini ifade etmiştir.

Alan değişikliğinin bir ihtiyaç olduğunu; sertifika veya yan alan nedeniyle geçmişte yapılan alan değişikliklerinin yanlış olduğunu vurgulamış ve Aralık ayında yapılacak olan alan değişikliğinin yönetmeliğe uygun şekilde yapılmasını ve bunun her sene düzenli şekilde devam etmesi gerektiğini açıklamıştır.

Yönetmeliğe uygun alan değişikliği bekleyen öğretmenler ise sayılarının çok fazla olmadığını; MEB’e ek maliyet getirmediklerini, sadece kendi alanlarında daha mutlu derse girmek istediklerini ifade ederek AES’e bu konudaki desteklerimizden dolayı teşekkür ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13