AES: Okul Öncesi Öğretmenlerinin Sorunlarını MEB'e İletti

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici: Okul öncesi öğretmenlerinin yaşadığı sorunları MEB'e iletti. 

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Daire Başkanı Sayın Tuncay MORKOÇ ile görüşerek okul öncesi öğretmenlerimizin uygulamada yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini içeren raporumuzu iletti. Yapılan görüşmede yardımcı personel, ders saati ve teneffüs, sınıf mevcutları, maaş karşılığı alınan ek ders ücreti başta olmak üzere okul öncesi öğretmenlerimizin yaşadığı birçok sorun ve çözüm önerileri konuşuldu.

MEB 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde okul öncesinin zorunlu olacağını belirten MORKOÇ, bunun alt yapı çalışmalarının devam ettiğini ve bakanlığımızın bu alana ayrı bir önem verdiğini belirtti. 

Okul öncesi alanında atılacak her olumlu adımı sendika olarak destekleyeceğimizi, bu alandaki yapılacak değişiklikleri titizlikle takip ederek uygulama sırasında yapıcı fikirlerimizi kendilerine ileteceğimiz bilinmelidir. Bizi samimi bir ilgiyle dinleyen ve söylemleri yapıcı önerilerimizle de örtüşen Sayın MORKOÇ’ a teşekkür ediyoruz.

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al