AES Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Açıklamaları Sevindirici

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK' un bugün yaptığı basın açıklamasını önemli ve değerli buluyoruz.

“Bakan değil, gören” olacağım demesi; sınavlar için “oyunun ortasında kural değişmeyecek” demesi; her zaman karşı çıktığımız, veli ve öğrencinin öğretmene not vermeyi öngördüğü performans değerlendirme sistemi için “işlevsel değil uygulanmayacak” demesi eğitimcileri memnun etmiştir.
Hastasından ayrı olan sözleşmeli öğretmenler için sağlık özrü geleceğini belirtmesi; adaleti şiar edineceğiz, 3 yıllık yol haritamızı açıklayacağız demesi bakanlıkta bazı anlayışların değiştiğinin göstergesidir.

Sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılması ve tüm öğretmenlerimizin kadrolu olarak çalışması; çalışma zorluğu olan bölgelere teşvik verilmesi ve adil bir yer değiştirme sisteminin getirilmesi; öğretmen atamalarının KPSS puan üstünlüğüne göre KADROLU olarak yapılması; görevde yükselmelerde BİR SENdika kriteri yerine LİYAKATin esas alınması çözüm bekleyen sorunların başında yer almaktadır. Eğitimimizin ve eğitimcilerimizin sorunlarının çok olduğunu ve bir çırpıda çözülemeyeceğini de bilmekteyiz.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak sayın bakanın bu yaklaşımını destekliyor, diğer sorunlarımızın çözümü için de iş birliği yapacağımızı ve takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.

Mehmet Alper ÖĞRETİCİ
Genel Başkan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13