3600 EK GÖSTERGENİN HAKKANİYETLİ DÜZENLENMESİ İÇİN PEŞİNİ BIRAKMIYORUZ

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

 3600 EK GÖSTERGENİN HAKKİNİYETLİ DÜZENLENMESİ İÇİN PEŞİNİ BIRAKMIYORUZ

Bütün çalışanları kapsayacak şekilde 3600 ek gösterge düzenlemesinin yapılması için çalışmaları yakın takibe aldıklarını söyleyen Genel Başkan, ”3600 ek gösterge konusunun peşini bırakmıyoruz. Hakkaniyetli bir şekilde ek gösterge rakamlarının yükseltilmesini talep ettik. Tüm çalışanları kapsamalı ve yardımcı hizmetler sınıfı da dahil edilmeli dedik. Biz yıllardır ek gösterge konusunda adaletsizlik olduğunu söylüyorduk. Şimdi bunu düzeltmenin zamanı geldi. Bir günde ortak mutabakatla bu konu hallolur. Adaletli bir şekilde rakamlar yeniden düzenlenir ve heyecanla beklenen düzenleme hayata geçirilebilir. Kamu görevlileri endişe duymasın Türkiye Kamu-Sen ek gösterge konusunda takiptedir” dedi.

KAHVECİ:  İŞ GÜVENCESİ BİZİM KIRMIZI  ÇİZGİMİZDİR.  SÖZLEŞMELİ ÇALIŞMA SİSTEMİ ÜLKE GÜNDEMİNDEN KALKMALIDIR.

Aile bütünlüğünün korunması açısından kamuda sözleşmeli sistemin tamamen kaldırılması gerektiğini belirten Kahveci,  konuyla ilgili şunları söyledi:

“Kamuda sözleşmeli olarak görev yapanların bir an önce kadroya alınması gereklidir. Biz bu konuda çalışma yaptık. İş güvencesi bizim kırmızı çizgimizdir. İhtiyaç var ise neden vekil adı altında çalıştırıyoruz. Ücretli öğretmen ne anlama gelmektedir? 4-A’lı personel olunca anne oluyorsunuz da kamu dışı aile elemanı statüsünde çalışan anne değil mi? Bunu kabul etmek mümkün değildir. Aile bütünlüğünü korumak devletin görevidir. Sözleşmeli çalışma sistemi Türkiye’nin gündeminden kalkmalıdır. Özlük ve sosyal hakları aynı olan bir sistem getirilmelidir. Böyle oldukça verimlilik artmamaktadır. Zihinleri meşgul olan çalışan verimli olabilir mi? Sözleşmeli çalışmaya dünde, bugünde, yarında karşıyız.”

KAHVECİ: LİYAKAT VE EHLİYET BİZİM KÜLTÜRÜMÜZÜN ÖZÜDÜR. MÜLAKAT İLE İŞE ALIMLARA BİR AN ÖNCE SON VERİLMELİDİR.

İşe alımlarda ve görevde yükselmelerde mülakat isteminin sakıncalarına değinen Kahveci, “kul hakkının yenildiği bir uygulama yıllardır başımızda. Bu adaletli bir yaklaşım değildir, tarafımızca asla kabul edilemez” şeklinde açıklamada bulundu. Kahveci, bu konuyla ilgili görüşlerimizi Cumhurbaşkanına aktardıklarını da belirterek şu şekilde sözlerini tamamladı:

“İşe alımlar ve görevde yükselmelerde son yıllarda Mülakat sistemi getirildi. Kim yapıyor bu mülakatı, komisyonlar. Mülakatla liyakatli, ehliyetli insanları seçiyoruz derseniz bu yanlış olur. Mülakat deyince torpil anlayışı hakim oluyor. Sayın Cumhurbaşkanı’na mülakatla ilgili eleştiri ve görüşlerimizi ilettim. Bu konudaki raporumuzu kamuoyuyla paylaştık. Bu adaletli bir sistem değil, kul hakkının yenildiği bir sistemdir. Binlerce insanın “Hakkım yendi” dediği bir sistemde neden hala ısrarcısınız? Bunu kabul etmek, anlamak mümkün değil. Yazılıda 90 puan alan insana mülakatta 10 puan vermek vicdani midir? Mülakat konusu her alanda bitirilmelidir. Bunun üzerinden sendikalı ayrımcılık yapılmaktadır. Liyakat ve ehliyete bizim kültürümüzde vardır. Devletin devamlılığı için bu hayatidir. Dinimizde, “emaneti ehline verin” diyor. Buna neden uyulmuyor? Hem sendikal ayrımcılığa hem de insanların haklarının gasp edilmesine göz yumulmamalıdır.”

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al