23 NİSAN ÇOCUKLARIMIZA DEVREDECEĞİMİZ MİLLİ EGEMENLİĞİN BAYRAMIDIR

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

23 NİSAN ÇOCUKLARIMIZA DEVREDECEĞİMİZ MİLLİ EGEMENLİĞİN BAYRAMIDIR

23 Nisan 1920, devlet yönetiminde millet egemenliğinin üstün kılındığı tarihtir. Ulusal egemenlik bayramı Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmişse bunu bir emanet, miras olarak düşünmek gerekir.

Ulusumuzun emperyalizme meydan okuyarak küllerinden yeniden dirilip ulusal egemenliğimizi taçlandırdığı 23 Nisan, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletinin geleceği olan sevgili çocuklarımıza armağan ettiği en mutlu günümüzdür.
Dünyada kendisine bir bayram hediye edilmiş başka ulus çocukları yoktur. Bu bizim için onurdur.

Ülkemizin teminatı ve aydınlık geleceğimizin mimarı olan çocuklarımız dün ve bugün olduğu gibi yarın da bayramlarına sahip çıkacak, Atamızın emanetini sonsuza kadar koruyacaklardır. Bunun için de çocuklarımızın eğitimi, kalplerinde vatan ve millet sevgisinin olması, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi biz eğitimcilerin sorumluluğundadır. Çocuklarımıza vatandaşı olmaktan her zaman gurur duyacakları, daha güzel bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edecek, çocuklarımızın da kendilerine bırakılan bu emanete sahip çıkacak, daha ileri seviyelere çıkaracak bilinci ve düşünceyi de kendilerine aşılayacağız.

Covid19 nedeniyle evlerde olduğumuz şu süreçte dışarıda hep birlikte kutlayamıyor olsak da bayramın 100. yılında aynı coşku, aynı duygu ve düşüncelerle bağımsızlığın ve milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bu özel günü bizlere armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle, şükranla anıyoruz.”

Anadolu Eğitim Sendikası Merkez Yönetim Kurulu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol