2019 KPSS MAĞDURU ÖĞRETMENLER TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ziyarette, taleplerini ileten 2019 KPSS mağdurları, “2019 yılı puanı ile 40 bin atama talep ediyoruz. Sayın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk söylemleri henüz hayata geçmedi. En azından 2020-2021 yılı sona ermeden ek 20 bin öğretmen ataması olur ise, 2019 yılında yaşadığımız mağduriyet giderilmiş olur.” dedi.

Genel Başkan Talip Geylan ziyarette yaptığı açıklamada “2019 KPSS’de başarı gösteren ancak karma alım yapıldığı için atanamayan öğretmenlerimiz ziyaretimize geldi. Her zaman olduğu gibi taleplerine ses olacağız. Çözüm, 2020-2021 eğitim öğretim yılı başlamadan ilave öğretmen ataması yapılmasıdır. Ülkemizde geride bıraktığımız eğitim öğretim yılında 81 bin ücretli öğretmen görev yaptı. Ayrıca bu yıl geçen yıllara oranla emekli olacak öğretmen sayısı oldukça fazla olacaktır. Dolayısıyla şu an atanacak 40 bin öğretmenimiz belki de emeklilerden doğacak boşluğu ancak karşılayabilecektir Bu itibarla yeni eğitim öğretim yılı başlamadan en az 40 bin meslektaşımız daha göreve başlatılmalıdır.” dedi.

Ayrıca Genel Başkan Geylan, 2019 KPSS mağdurlarına sosyal medyanın gücünü de kullanmalarını, siyasilerin dikkatini bu konuya çekmek için gayret göstermelerini tavsiye etti.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı