16. Başöğretmenlik Onur Ödülü Sayın Doğan CEYLAN’a Verildi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

AES tarafından 2020 yılı Başöğretmenlik Onur Ödülüne layık bulunan Doğan CEYLAN,  salgın koşulları göz önünde bulundurularak yapılan ve Anadolu Eğitim Sendikası Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı bir törenle ödülünü Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ’den aldı.
Törende konuşan Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Başöğretmelik Onur Ödülü’nün 2005 yılından bu tarafa her yıl devletimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz olan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma idealinden ilham alan ve kendine rehber edinen eğitimciler arasından seçtiklerini, geçmiş yıllarda ödülümüzü alan ebediyete intikal etmiş olan başöğretmenlerimiz ile bu ödülü hak eden nice isimsiz başöğretmenleri anarak eğitim adına yaptığı verimli çalışmalar, genç meslektaşlarımıza örnek olmaları, gösterdiği gayret ve verdiği büyük emeklerden dolayı Doğan CEYLAN’a ödülünü takdim etti.  Öğretmenlik mesleğinin kutsal olmasının en önemli unsurlarından bir tanesinin insan hayatına dokunmak olduğunun altını çizen AES Genel Başkanı ÖĞRETİCİ 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün bu anlamda da önemli olduğunu kaydetti. ÖĞRETİCİ şöyle konuştu: “Öğretmenler insan hayatına dokunan en kutsal mesleği yapmaktalar.Böyle bir anlamlı günde öğretmenlerin birçok sorununun çözülmüş olmasını dilerdik ama maalesef öğretmenler hâlâ meslek kanunun çıkmasını, meslek saygınlığını artıracak adımların atılmasını, maaşlarının iyileştirilmesini, atanamayan öğretmen sorunun çözülmesini, yer değiştirmenin öngörülebilir bir şekilde uygulanmasını ve bunun gibi bir çok sorunun halledilmesini bekliyor. Umuyoruz ki 24 Kasım bu sorunların sadece konuşulduğu gün olmaz. Anadolu Eğitim Sendikası olarak geçmişten itibaren olduğu gibi bu sorunları çözüm önerilerimizle birlikte gündeme getirmeye devam edeceğiz.’ dedi.
Törende konuşan Doğan CEYLAN, böyle kıymetli bir ödülün kendisine verilmesinden dolayı büyük bir onur duyduğunu söyledi Atatürk’ün izinde ve onun idealleri doğrultusunda bir ülke inşa etmenin gayreti içinde olarak elinden geldiğince eğitime katkı sunmaya çalıştığını, herhangi bir ön yargı olmadan, kişileri görüşlerine göre değil ülke menfaatine yaptığı katkı ile değerlendiren bir çizgide hareket ettiğini belirtti. Eğitimin sıkıntılarını sahada gözlemleyerek ortaya koyduğunu belirten Doğan CEYLAN şöyle konuştu: “ Öğretmenler mutlu olmadan hiçbir şey yapılamaz. Öğretmenin mutlu olması için de onun dünyasını anlamak ve onun sıkıntılarını çözmek gerekir. Bunun için de eğitimin bütün unsurları müfettişiyle, öğretmeniyle idarecisiyle hizmetlisiyle bir bütün olmalıdır. Öğretmen eğitimine ve eğitim her kademesindeki kişilerin sorunları hakkında görüş belirtenlerin görüşlerine önem verilmelidir. Meslek hayatım boyunca bunun mücadelesi için gayret sarf ettim. Hedefim Doğan CEYLAN adının hayırla anılması ve gelecek nesillere bizden daha iyi ortamlarda eğitim almalarını sağlamaktır. Eğitimin ileri gitmesi için de Anadolu Eğitim Sendikası’nın yaptığı gibi objektif ve tarafsız bir şekilde eğitimin sorunları dile getirilmelidir. Bu anlamda Anadolu Eğitim Sendikası’nın verdiği bu ödülü de çok anlamlı buluyorum. Atatürk’ün izinde geleceğimiz için emek harcayan ve bu ödülü alan kıymetli eğitimciler arasında olduğum için Anadolu Eğitim Sendikası’na çok teşekkür ediyorum.”
Konuşmalardan sonra Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, Sayın Doğan CEYLAN’a ödülünü takdim etti ve tören sona erdi.
 
Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği
 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al