Öğretmenlerin 8-12 Şubat Seminer Programı

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenlerin Şubat 2021 Mesleki Çalışma Programı belli oldu. MEB 02.02.2021 tarih ve 20005953 sayılı 08-12 Şubat 2021 Mesleki Çalışma Programı konulu resmi yazı yayımladı. Buna göre öğretmenlerin şubat ayı mesleki çalışmaları (seminerleri) 08-12 Şubat 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

SEMİNER PROGRAMI

Resmi yazı  Öğretmenlerin 8-12 Şubat Mesleki Çalışma Programı indir

Öğretmenlerin 8-12 Şubat Seminer Programı

PAZARTESİ
09:00-10:00

Mesleki gelişim programları hakkında EBA’dan bilgilendirme.

10:10-10:50 Prof. Dr. Ziya SELÇUK Millî Eğitim Bakanı Açılış Konuşması: EBA’dan canlı olarak yapılacak yayının takip edilmesi.
11:00-13:30 Okul Müdürlükleri: 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. Döneminde gerçekleştirilecek aşamalı ve seyreltilmiş eğitim ile hibrit eğitim süreçleri uzaktan eğitim çalışmalarının çevrim içi olarak planlanması.
SALI
09:30-13:30 *2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde gerçekleştirilecek aşamalı ve seyreltilmiş eğitim ile hibrit eğitim süreçlerinde öğrencilerin öğrenme kazanımlarına ilişkin eksikliklerinin giderilmesine yönelik tamamlayıcı eğitim planlamalarının çevrim içi olarak yapılması.
*Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Özel Eğitimde Davranış Değiştirme Yöntemleri” konulu sunumun EBA’dan izlenmesi.
*Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Mesleğim Hayatım” portalının tanıtımı ve meslegimhayatim adresinde yer alan “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları ve Yetenek Sınavı ile Öğrenci Alan Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin Ortaokul 8 inci Sınıf Öğrencilerine Tanıtım ve Yönlendirilmesi” sunumunun izlenmesi.

*Talim ve Terbiye Kurulunun 19.08.2020 tarihli ve 21 sayılı Kararı ile 2020-2021 eğitim ve öğretim yılından itibaren 9. sınıftan başlamak üzere kademeli olarak uygulamaya konulan ve http://meslek.eba.gov.tr adresinde yayımlanan çerçeve öğretim programlarının ve öğretim materyallerinin incelenmesi.

ÇARŞAMBA
09:30-13:30 “Sanatsal Etkinlikler” (*)
Aşağıda yer alan etkinliklerden en az biri okul müdürlükleri, ilçe/il millî eğitim müdürlüklerince imkânlar doğrultusunda planlanarak çevrim içi gerçekleştirilecektir. Etkinlikler tüm öğretmenlere yönelik düzenlenebileceği gibi branşlar bazında eş zamanlı farklı etkinlikler de düzenlenebilir.
Konser/Müzik Dinletileri
 • Türk Halk Müziği
 • Türk Sanat Müziği
 • Tasavvuf Müziği
 • Hafif Batı Müziği
 • Klasik Müzik
 • Enstrümantal Müzik
 • Ritim Grupları Performansı
 • Öğretmenlerden Oluşan Solo ve Koro Konserler
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü “Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor (ÖTİS)” Projesi kapsamında hazırlanan “Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Klasik Müzik” videolarının EBA’dan izlenmesi.
“Ulusal Müziğimiz Üzerine Söyleşi” Erol SAYAN
Bestekâr-Öğretmen
Seminer videolarının EBA’dan izlenmesi. Öğretmenlerin 08-12 Şubat Mesleki Çalışma Programı.
PERŞEMBE
09:30-13:30 “Sosyal-Kültürel Etkinlikler”
Aşağıda yer alan etkinliklerden en az biri okul müdürlükleri, ilçe/il millî eğitim müdürlüklerince imkânlar doğrultusunda planlanarak çevrim içi gerçekleştirilecektir. Etkinlikler tüm öğretmenlere yönelik düzenlenebileceği gibi branşlar bazında eş zamanlı farklı etkinlikler de düzenlenebilir.
Söyleşi, Dinleti Etkinliği
Eğitimde fark yaratan öğretmenlerin başarı öyküleri
 • Emekli öğretmenlerle söyleşi
 • İllerde bulunan okullardan mezun olan öğretmenlerin öğrenim hikâyelerinin paylaşımı ve sunular
 • İlin tarihsel sürecinde öne çıkan başarılı şahsiyetlerimizin başarı öyküleri
CUMA
09:30-13:30 “Türkçenin Doğru Kullanımı ve Beden Dili”
Zafer KİRAZ
Seminer videolarının EBA’dan izlenmesi
“Masalların Çocuğun Bilişsel ve Dil Gelişimindeki Yeri”
Doç. Dr. Nazife Burcu TAKIL Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi
“Ney ve Makam Musikisi” Kudsi ERGÜNER
Ney Virtüözü
Seminer videolarının EBA’dan izlenmesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol