Koronayı Yenen Doktor Bunları Mutlaka Tüketin Dedi ve Uyardı

Bir yıldan uzun süredir tüm dünyanın kabusu haline gelen korona salgını, halen artarak devam etmekte.
İlk günden bu yana milyonlarca insanın yakalandığı koronadan ölen kişilerin sayısı milyonları geçti. 
Özellikle sağlık çalışanlarının çok fazla yara aldığı korona salgınında, dikkat edilmesi gereken noktalar mevcut.
Koronaya yakalanan ve atlatan doktor Terekeç, korona zamanında mutlaka tüketilmesi gerekenleri açıkladı .
 

Korona virüs testinin alındığını, sonuç çıkması beklenmeden akciğer tomografisinin de çekildiği belirten Terekec, tomografide korona virüs belirtiler olduğu için test sonucunu beklemeden hastaneye yatırıldı İlk andan itibaren Sağlık Bakanlığı’nın tedavi önerilerin uygulamaya başladıklarını dile getiren Terekec, yüksek doz C vitamin tüketim önerisi kapsamında her gün yüksek dozda C vitamin aldıklarını anlattı.

HER GÜN FARKLI BİR BELİRTİ GÖRÜLDÜ
Terekec, tedavide Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği tedavi protokolü kapsamında antigribal ilaç, sıtma tedavisinde kullanılan ilaç, Japon grip lacı diye bilinen ve korona virüs tedavisinde kullanılmak üzere Türkiye’ye getirilen ilaçtan aldıklarını bildirdi. Tedavi sürecinde bir günlerinin diğer günlerin tutmadığını kaydeden Terekec, “Bir gün sırt bir gün baş ağrısı oluyor. Ancak her zaman olan şey; stres, endişe ve kaygı.” dedi Terekeci, tedavide Sağlık Bakanlığı’nın rutinde önerdiği tedavi protokolü kapsamında antigribal ilaç, sıtma tedavisinde kullanılan ilaç, Japon grip ilacı diye bilinen ve koronavirüs tedavisinde kullanılmak üzere Türkiye’ye getirilen ilaçtan aldıklarını bildirdi.
KEKİKTEN ELDE EDİLEN, SİNEOL VE KARVAKROL MADDELERİ

Bitkilerle tedavi (fototerapi) uzmanı olduğu için inandığı bazı ürünleri de kullandığını aktaran Terekeci, kekikten elde edilen, içerisinde sineol ve karvakrol bulunan bir ürünü kullandığını, bu ürünün ana tedaviye yardımcı olduğunu söyledi.

– YEMEKLERE MUTLAKA ZERDEÇAL KATILMASI ÖNERİSİ

Terekeci, koronavirüs testi pozitif çıkanlara tedavi esnasında kullanmaları için bazı önerilerde bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle sineol ve karvakrol dediğim kekik esanslı standardize olan ürünler kullanılabilir. Etkin maddesi kurkumin olan zerdeçal kullanılabilir. Özellikle akciğer tutunumunun tedavisinde ve bağışıklık sisteminin dengelenmesinde kullanılabilir. Bir de deve dikeni tohumunun özü var. Onu da özellikle akciğer ve karaciğerdeki zatürre lezyonlarının iyileşmesi tedavisinde kullanılabilir. Zerdeçalı günlük bir tatlı kaşığı yemeklerde kullanabilir. O şekilde acı olduğu düşünülüyorsa eczanelerden zerdeçal ürünü alınabilir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol