Yapay Zeka Yüzünden Bir Çok Öğretmen İşsiz Kalacak Ve İşsiz Öğretmen Sayısı Katlanarak Artacak

Yapay zeka öğretmenleri işsiz bırakıp işsiz öğretmen sayısını katlayarak artmasına sebebiyet verecek. Yapay zeka konulu konferansta konuşan Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Say, yapay zekaların eğitim amaçlı kullanıldığında büyük başarılar elde edileceğini açıkladı

Say, Edirne Barosu tarafından "Yapay Zeka" konulu konferansta konuştu. Say, yapay zeka ve teknolojinin doğru kullanıldığında eğitim ve öğrenme açısından önemli faydaları olduğunu vurguladı. Say, yapay zekanın bazı durumlarda öğretmenlerin materyal hazırlamasında yardımcı olabileceğini, ancak öğretmenleri işsiz bırakmayacağını ifade eden Say şunları aktardı:

"Ama sayılarını azalma ihtimali var. Yapay zekayı insanların eğitiminde faydalı olacak şekilde tasarlarsak olumlu bir şey yapılmış olur. Öğrenme açısından harika bir çağda yaşıyoruz. 'Ben bunu bilmiyorum' deme hakkının olmadığı bir çağda yaşıyoruz. Telefonla iki saat sosyal medyaya bakacak zaman varsa onu biraz azaltıp bir şeyler öğrenmek için kullanmak fena fikir olmayabilir."

Edirne Barosu Başkanı Alper Pınar da yapay zekanın zaman içerisinde yaşamın bir parçası olduğunu ve yapay zeka kullanarak hazırlanan programların hukuk alanında da avukatlar için faydalı olduğunu söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13