Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2019 Yılı ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman başlıyor? Ücretli öğretmenlik başvuru şartları neler? İşte ücretli öğretmenliğe dair tüm detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019-2020 ücretli öğretmenlik başvuruları 29 Ağustos'ta başladı. Başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürerken, henüz başvuru yapamayan adayların ellerini çabuk tutmaları gerekiyor. Başvurular kısa sürede sona erecek. Bakanlık başvuru yapacak adaylar için son gün tarihini açıkladı. 

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOr?

29 Ağustos'ta başlayan ücretli öğretmenlik başvuruları 6 Eylül'de sona erecek. Başvurular 6 Eylül 2019 tarihinde değerlendirmeye alınacağından dolayı bu tarihten itibaren yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacak.

2019 ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Ücretli öğretmenlik başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvuru sahipleri, e-Devlet'e giriş yaptıktan sonra 'Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu' başlığına tıkladıktan sonra gerekli adımları takip ederek başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler. tıklayarak, başvuru formunda yer alan bilgilerini teyit ederek ileri butonuna tıklayacak. Tercih aşamasında ise mezun olunan okul kapsamında birden fazla mezuniyet bilgisi tercih edilebilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol