Ücretli Öğretmenlerden Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru ve Duyurusuna İtiraz

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ücretli Öğretmenlerden Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru ve Duyurusuna İtiraz: Bilindiği üzere MEB 20 Bin öğretmen atamasına ek olarak ek ders ücreti karşılığında görev yapan 5 bin ücretli öğretmeni sözleşmeli olarak atamasını gerçekleştirecek. Milli Eğitim Bakanlığının Ücretli Öğretmen Atama ve Başvuru duyurusuna itiraz geldi.Yapılan itiraz şu şekilde
"15.05.2018 tarihi itibariyle yayınlanan  “ÜCRETLİ ÖĞRETMEN” atama kılavuzu ile ücretli öğretmenlere hükümet liderleri ve MEB tarafından verilen sözler tutulmamıştır. Ücretli öğretmenler aylarca atanacakları vaadiyle oyalanmış ve yayınlanan kılavuzla hüsrana uğramışlar, yok sayılmışlardır. Sayın Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ’ın belirttiği gibi şartları tutan her ücretlinin mülakata davet edilmesini ve tecrübeye (liyakata) önem verilmesini talep etmekteyiz.

5000 ücretli öğretmen alımının amacı yıllarca karşılık beklemeden en ücra yerlerde yok pahasına karşılık beklemeden vefakarca çalışıp öğretmenliğe gönül vermiş, branşından yılda sadece birkaç öğretmen alımı olduğu için atanamamış ücretli öğretmenlerin mülakatla atanması olarak başlamışken şu an bambaşka bir hal almıştır.

Önceden önbaşvuru olacağı belirtilmesine rağmen hiç önbaşvuru olmadan bazı branşlara mevcut aday sayısının neredeyse iki katı kontenjan açmak suretiyle diğer tüm branşlar yok sayılmıştır. Meslek ve teknik öğretmenlere 1’er kişilik kadro belirlenmiş, ücretli ataması amacından çıkmıştır.

Atamanın önbaşvuru alınarak yapılmasını ve branşlara verilen kontenjanların yeniden değerlendirilmesini talep ediyoruz."
 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol