Sigortalı Olarak Çalışan Ücretli Öğretmenler Kadroya Geçecek

Yıllardır atama bekleyen ücretli öğretmenlere güzel haber. Ücretli öğretmenlik yapanların kadroya geçebilme şartları haberin detaylarında

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önceki gün ücretli öğretmenler hakkında detaylar verildi. Bu kapsamda ücretli öğretmenler arasında sözleşmeli öğretmen alınmasına ilişkin düzenleme Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu.
ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERDEN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN İSTİHDAMI


 
Bu kapsamda ek ders ücreti karşılığında Milli Eğitim Bakanlığında görev yapmış olan ücretli öğretmenlerin en az 540 gün sigorta primi ödenmiş olanlar sözleşmeli öğretmen olarak atanabilecek. Ancak sözleşmeli öğretmen olarak atanmalarında bazı şartlar belirlenecek ve bu atamalar yapılacak olan yazılı ve/veya sözlü sınav sonuçlarına göre gerçekleştirilecek. Bu şekilde istihdam edilecek olan sözleşmeli öğretmen sayısı ise 5 bini geçmeyecek.

KORUMA VE BAKIM ALTINDAKİ ÇOCUKLARIN ATANMASI

Tüm bunların yanı sıra koruma ve bakım altında bulunan çocukların atama işlemleri için başvurusu süresi 2 yıldan 5 yıla çıkarılıyor. Ayrıca atamalarında mesleki unvanlara uygunluk, halen memur olarak çalışanların durumları itibarıyla kazandıkları unvanlara atanmış sayılmaları ve atama işlemlerinin yılda bir kez yapılması kısıtlaması da kaldırılıyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Merve 3 yıl önce

Sadece ücretli ögretmenlerin değil kolejde çalışan ogretmenlerin de bundan yararlanabilir olmalari gerekirdi...