Sedat Değer Cevapladı: Norm fazlası olarak şimdiki okuluna atanmış öğretmen il içi atama için 3 yıl şartı var mı?

Sedat Değer Cevapladı: Norm fazlası olarak şimdiki okuluna atanmış öğretmen il içi atama için 3 yıl şartı var mı?

Norm fazlası olarak şimdiki okuluna atanmış öğretmen il içi atama için 3 yıl şartı var mı?

Soru : Norm fazlası olarak kendi tercihleri dahil  önceden yer değiştirmiş öğretmenlerde yeni okulunda 3 yıl görev yapma şartı aranır mı, il içi atama isteğinde bulunması için şartlar nelerdir ?

Cevap:2018 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu’nun  4. madde c fıkrasındaki “Görevli oldukları eğitim kurumunun dönüştürülmesi, kapanması, eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları veya hizmetin gereği ve çeşitli nedenlere bağlı olarak idari tasarrufla istekleri doğrultusunda ya da resen görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumlarında ve daha önceki eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilecektir.” hükmüne göre okulunun kapanması, dönüştürülmesi veya hizmet gereği ile norma fazlası olmasına bağlı olarak İdari tasarrufla kendi tercihleri ile atansa dahi okulu değişen öğretmenlerde yeni okulunda 3 yıl çalışma şartı aranmaz. Eski ve yeni okulunda geçen görev sürelerinin toplamı dikkate alınarak atamaya esas şartları sağlıyorsa atama isteğinde bulunabilirler.

Lider Eğitimci Yazarlar Derneği Genel Başkanı

Sedat Değer
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol