Okula Dönüşte Öğretmenler Hakkında Hatırlanması Gerekenler

Bu yılın başlarında, öğretmenlerin maaşlarına kıyasla ne kadar az çalıştığına dair tartışmaların medyada çokça oynadığı bir "Öğretmenlere Karşı Savaş" hakkında bir şeyler duymuş olabilirsiniz. Okul yeniden başlarken öğretmenlerimize daha yakından bakalım.

1. Para İçin Yapmazlar
Sorun şu ki, diğer işlerden farklı olarak, sadece “daha ​​sıkı çalışmak” yeterli değil. Öğretim söz konusu olduğunda çok fazla değişken vardır ve hiçbir parasal teşvik bunların hepsinin üstesinden gelmek için yeterli değildir. Sorun genellikle öğretmenin iş etiği değildir.

2. Bunu Para İçin Yapmazlar

Ve durgunluk derinleştikçe ve öğretmenler hayatlarının her alanında köşeleri kısmak zorunda kaldıkça sayılar azaldı. Yani kötü bir ekonomi sadece evde sizin için kötü değildir - devlet finansmanı kesilmese bile okuldaki çocuklarınızı da etkiler.

3. Yarı Zamanlı Bir İş Değil
4. Çocuğunuz Üzerindeki Büyük Etkiler
Çocuğunuzun akademik başarısında en büyük etkiyi kim yaptı? Öğretmenleri. Büyük ölçekli bir Avustralya araştırması, iyi bir öğretmen-öğrenci ilişkisinin, özellikle ortaokul ve lise sırasında, iyi ebeveyn veya akran ilişkilerinden çok daha iyi notlar anlamına geldiğini buldu.

5. İyi Öğretmenlerin Ayrılması Sizin Hatanız Olabilir
Tamam, her zaman değil. Ancak araştırmalar, genç öğretmenlerin tükenmesine ve mesleği bırakmasına asıl katkının saldırgan ebeveynler olduğunu göstermiştir. Yeni öğretmenler, öğrencilerinin hayatlarını değiştirmeye hazır olarak sınıfa geldiklerinde, genellikle şikayetlerin sayısı ve bazen bu öğrencilerin ebeveynlerinden aldıkları düpedüz taciz karşısında şoke olurlar. Pek çok yeni öğretmen, hemen mükemmel olma konusunda baskı hisseder ve mükemmel her zaman, söz konusu ebeveynin çocuğunun mutlu olmasını ve iyi notlar almasını sağlamak anlamına gelir. Bunu bir okul yılında 25 veya 30 (veya daha fazla) veli ile çarpın ve Amerika'nın şu anda karşı karşıya olduğu öğretimden kitlesel göçü alırsınız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol