Öğretmenliğin en iyi tarafları

Öğretmen olurken çeşitli şeyler kazanırsın. Birden çoklu görevde anlayabilir, bir mil ötedeki öğrenme / işleme sorunlarını tanıyabilir ve muhtemelen sıkıcı bir kavramı EVER en heyecan verici dersine dönüştürebilirsiniz. Ama harika eğitim alanına girerken neler kaybedersiniz?

1. Kahvenizi / çalışma sayfalarınızı / anahtarlarınızı / vb. Nereye koyduğunuzu hatırlama yeteneği.

Dinle… Sana Angela'nın dört kedisinin ve iki balığın adını söyleyebilirim, Ryan'ın ikinci sınıfta kolunu nasıl kırdığını söyleyebilirim, ve Kylie'nin değerli yedi alerjisinden ne kadar acı çektiğini söyleyebilirim. Peki neden dönmeden önce buğulama sıcak bir fincan çayımı nereye koyduğumu hatırlayamıyorumiçilmezılık sıvı? Aklımız bir bilgi çeşidi tutabiliyor, ancak bize bir meslektaşla muhabbet ettikten sonra kopyaladığımız 40 testi nereye koyduğumuzu ve beyinlerimizin akla dönüştüğünü sorun. 


 
2. Sabrınız. 

İsminizi günde 472 defa duymanın ve sonradan dürtme, dürtme ve durmadan sızlanmanın nasıl bir şey olduğunu biliyor musunuz? 25 öğrencinin aynı anda farklı şeyler için yardımınıza ihtiyaç duymasının nasıl bir şey olduğunu biliyor musunuz? Tüm günü sabır için harcıyoruz, bu yüzden lütfen eve gelip bizden bir şeye ihtiyacı olan bir kişiyle görüşürsek bizi affet. 


 
3. Sizin anonimliğiniz. 

Bir öğrenci veya veli duymadan coşkuyla ismimizi çağırarak hiçbir yere gidemeyiz. Ülkenin yarısında biraz huzurlu ve sessiz olduğumuzu düşünürsek bile, sihirli bir şekilde öğrencilere rastlarız. Sanki gizlice 5. koridorda tampon almaya çalıştığımız zaman bile, bizde her zaman bazı GPS izleme cihazlarımız var. 

4. Okuldan sonra veya haftasonu şeyler yapma arzunuz. 

Bak, senden nefret ettiğimiz değil, sevgili dostlar. Birçok iş gününden sonra duygusal olarak çok yorulduk, işten sonra izmaritlerimizi mutlu saatlerimize çıkaramıyoruz. Ve bir Cumartesi veya Pazar için planlar yapmaya gelince? Siz benim pijamalarım veya Netflix'te yeni yayınlanan bir şov / film değilseniz, yüzünüzü görmek istemiyorum. #sorrynotsorry

5. Yeni nesil için umudunuz. 


 
Kabul etmeliyim ki… öğrencilerim hakkında dürüst ilham verici bulduğum birçok şey var. Bazı günler, gelecek kuşağımız hakkında umutla aşılanıyorum. Diğer günler gelgit pods yiyen, çılgınca uygunsuz video çeken ve düpedüz aptalca, saçma seçimler yapan öğrencilerden duyuyorum. Bu günlerde, ruhumun bir kısmı birkaç genç beyin hücresiyle birlikte ölüyor.

6. Yetişkin şeyler hakkında konuşma yeteneğiniz.

Bütün günümü seninle komik anılar, Tik Tok veya en son Kardashian'ın yanlış yönleri hakkında konuşarak geçirebilirim. Ama beni bir yetişkin grubuna atın, artık neyin alakalı olduğunu bile bilmiyorum. 

7. Poker yüzün. 

Öğrenciler düpedüz saçma ya da aptalca bir şey yaptığında, düz bir yüze sahip olmak bizim için zor olabilir. Basit bir görünümle “Beni Bekliyor musun ?!” yüzüne hakim olduk. Tarafsız kalmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, ama bazen yüz ifadelerimiz bizi uzaklaştırıyor.


 
8. Kendiniz için zaman. 

Ne yazık ki, kişisel bakım genellikle öğretmenler için pencereden dışarı çıkan ilk şeydir. Herkesin ihtiyaçlarını kendimizden önce koyarız; bu da sık sık hasta bir gün almaktan kaçınmaya çalışan halsiz bedenlere yol açar.

9. Egzotik yerlerde lüks, pahalı tatiller yapma hayali. 

Büyük, isim markalı otellerde kaldığımız düşünceleri, maaş çeklerimizi aldığımız zaman hızla azalır. Amalfi Sahili'ndeki beş yıldızlı otel mi? Unut gitsin. İki kişilik romantik Karayip gezisi mi? İyi deneme! Maaşınızın bir kısmını bir kenara ayırarak uzun aylar geçirmiyorsanız, arka bahçenizde veya Holiday Inn'de tatil yapmayı çok bekleyebilirsiniz. 

10. Bir kariyer için başka bir şey yapma düşüncesi. 

Eğer öğretmek sizin tutkunuzsa, günlük olarak başka bir şey yapmayı hayal etmek zor. Evet, elli yaşını doldurduk, sayısız mesane enfeksiyonu geçirdik ve zor günlerde ağladık, ancak devam edecek ve dünyayı değiştirecek eğitimli, zeki insanları yetiştirmeye çalışmaktan daha önemli bir şey yapmayı düşünemedik.

https://www.boredteachers.com/humor/things-you-can-kiss-goodbye

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14