Öğretmenlerin takdir edilmesini sağlamanın 8 basit yolu

En iyi yöneticiler, öğretmenlerinin yalnızca mutlu ve içerikli olmadıklarını, aynı zamanda iyi desteklendiklerini ve saygı duyulmasını sağlamak için zaten çok çalışıyorlar.

Takdir.

Bunların çoğu, öğretmen mutluluğunu gerçek bir amaç haline getirmek için azaltılabilir. Bir okulun hedefi 'öğretmenleri mutlu etmek' değildir, mutsuz öğretmenlerle dolu bir okul ana amacını gerçekleştiremez: çocukların yaşamlarını iyileştirmek.

Bir öğretmen veya profesyonelin başka bir alanda olup olmadığı, tekrar tekrar yapılan çalışmalar bir çalışanın ne kadar mutlu olduğunu, daha iyi olacağını göstermiştir. Bir eğitim yöneticisi olarak, öğretmenlerinize gerçekten onları ve yaşamlarını önemsediğinizi göstererek bu konuda yardımcı olabilirsiniz.

Öğretmenlerin takdir edilmesini sağlamanın 8 basit yolu

1. Her öğretmeni bireysel olarak tanı, tanı ve onlara katıl

Öne Eğilerek Müfredat Nasıl Oluşturulur
Dil Öğrenme Sınıfında Nişanlanma Nasıl Geliştirilir
Bu, çalışanlarınızla ancak 'kişisel' olmanız gerektiği anlamına gelmez. Ayrıca, öğretmenlerin sizin ve okulunuz için yaptıklarından ne kadar minnettar olduğunuza açıksanız da yardımcı olur. Küçük bir takdirin bile ifade edilmesi çok uzun bir yol kat ediyor. 

2 . Büyüme ve başarıyı kutlayın

Yeterince basit: 'Yılın öğretmeni' ödüllerini vermek yerine, öğretmenlerin zaman içindeki büyümelerini ve başarılarını kutlayın.

3 . Onlardan fikirlerini isteyin ve ardından dinleyin

Öğretmenler deneyimlerini ve uzmanlıklarını sağlayabildiklerinde, yalnızca takdir edilmekle kalmazlar, doğru nedenlerle de yapabilirler: yeteneklerini ve öğretme tutkusunu.

4. dürüst olun

Bunu düşünmenin bir yolu: Birkaç şey sahtekârlıktan daha çabuk takdir edilmesini sağlamanın tersini yapabilir. Dürüstlük saygı göstermek için merkezidir ve saygı, karşılıklı takdir için merkezidir.

5. Başarılarını okul dışında paylaşın

Bir öğrenci proje tabanlı öğrenme ünitesine sırasında bir komite veya liderlik çalışmaları hakkında palavra okuldan dışında bir öğretmenin başarısını paylaşan veliler, diğer okullar, kaymakamlar, yerel medyada veya küresel diğer öğretmenlere İster profesyonel öğrenme ağına , tanıma öğretmenlerinizin çabası ve kabiliyeti öğretmenleri motive eder ancak daha eleştirel olarak yapılması gereken şey budur.

6. Bir etkinlikte takım oluşturma 

Eğlenceli bir şeye dönüşmeniz veya bir kereye mahsus bir öğle yemeğine dönüştüğünüz bir personel toplantısı olsun, öğretmenleriniz için bir etkinlik planlayın stresi azaltabilir, öğretmenlerinize refahlarını önemsemediklerini bilmeleri ve onlarla etkileşime girmeleri için bir şans vermesi okul dışı bir şekilde başka. Her şeyi kendiniz ayarlamak için vaktiniz yoksa, kurumsal etkinlik planlama konusunda uzmanlaşmış bir şirket arayın . İhtiyaçlarınızı karşılamak için bir etkinliği özelleştirebilirler.

Okul personelinizle birlikte sosyalleşerek sizi yalnızca yönetici olarak değil gerçek bir insan olarak görmelerini sağlar. Bir ekibin parçası gibi hissetmek, öğretmenlerin yükün sadece omuzlarında değil, çoğu kişi tarafından paylaşıldığı durumdaki aksaklıklarla başa çıkmasına yardımcı olabilir.

7. teşekkür notları bırakın

Öğretmenler için takdir göstermek her zaman para, etkinlik, duyuru, sosyal medya veya ödül töreni gerektirmez. Odada olmadıklarında masasında bırakılan bir notta fark ettiğiniz küçük bir 'şey' için bile şükran dolu bir ifade, takdir ve saygıyla iletişim kurma konusunda uzun bir yol kat edebilir.

8. Öğrenmelerine, geliştirmelerine ve büyümelerine yardımcı olun

Hiç kimse, büyümeye veya gelişmeye yer açmayacak, çıkmaz bir işte olduklarını hissetmek istemez.

Bir okul veya bölge lideri olarak öğretmenlerin öğrenmelerine, gelişmelerine ve büyümelerine yardımcı olmak iyi bir fikirdir. Bu, öğretmenleri atölyelere katılmaya teşvik ediyor veya kurslara ve ilgili öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmalarına yardımcı olsun, bu girişimler, kendilerini yetenekli, desteklenmiş ve takdir eden öğretmenlere götüren kapasite ve güven oluşturmaya yardımcı olur.

Size daha fazlasını yapabileceklerine inandıklarını göstererek muhtemelen yapacaklardır.

https://www.teachthought.com/pedagogy/simple-ways-to-make-teachers-feel-appreciated/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol