Öğretmenlerin Sosyal ve Duygusal Beceriler Çevresinde Desteğe İhtiyacı Var

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Farkındalık. İşbirliği. Kendinden savunma. Yönetmelik. 

Bu sosyal ve duygusal beceriler, derslerimizde ve sınıflarımızda giderek daha fazla ortaya çıkıyor. Açıkça matematik ve okuryazarlık öğretmek gibi, arkadaşlarımızla, ailemizle, akranlarımızla, yetişkinlerle, kendileriyle her tür ilişkide başarılı olmalarına yardımcı olacak becerilerde ustalık kazanmalarına ve öğrenmelerine yardımcı olmalıyız.

Öğretmenlerin de bu becerilere ihtiyacı yok mu? 

Bu meslekte, mümkün olan en iyi işi yapmak için kendi sosyal ve duygusal becerilerimizi geliştirmemiz gerekir. Öğrenciler, iş arkadaşları, yönetim, aileler ve toplumla olan otantik ilişkinin karmaşıklığına yönelmeliyiz. Kendi duygularımızı yönetmemiz gerek, böylece işi yapabiliriz. Destekleyici topluluğa ihtiyacımız var, bu yüzden neyin zor ve öğretimle ilgili neyin eğlenceli olduğunu anlayabiliriz.


Öğrencilerin bize tam olarak işleyen bir dizi rafine sosyal ve duygusal beceri ile geldiklerini varsaymıyoruz. Her ne kadar profesyonellerin birbiri ardına en iyisini alabilmemize (ve yapmamıza) rağmen, her birimizin bu yetenekleri daha da geliştirmek için desteğe ihtiyacı olduğunu da kabul etmeliyiz.

Peki bunu yapmak için birbirimizi nasıl destekliyoruz? İlk olarak,   rolümüzde ihtiyaç duyduğumuz yetenekleri tanımlamalıyız . Özel işiniz esneklik gerektiriyor mu? Hayal kırıklığı toleransı? Geri bildirim alma ve alma yeteneği? En sevdiğiniz materyalleri kendi yeteneklerinize uygun bir gözle öğrenciler için sosyal / duygusal öğrenme üzerinde tekrarlayın. 

Sonra,   güçlü olduğumuz yerleri ve zorluklarla karşılaştığımız yerleri değerlendirebiliriz . Başarılı olmanız gerektiğini belirlediğiniz becerileri kontrol edin ve bu becerilerle nasıl çalıştığınıza bakın. Benim için, geribildirimde oldukça iyi olduğumu biliyorum, ancak farkındalık etrafında çok fazla desteğe ve gergin anlarda yavaşlamaya ihtiyacım var. 

Artık üzerinde çalışmamız gereken şeyi biliyoruz, kaynakları bulalım. Burada Edutopia'da ton var ve kendi becerileriniz üzerinde çalışmak için diğer favori yerlere yapılan yorumları duymak isterim. Kişisel bir favorim, bir oyunda sosyal / duygusal becerileri geliştiren SuperBetter.com. 

Sonunda harekete geçelim  . Farkındalık hedefimle, bu benim masamda "yavaşlama" yazan yapışkan bir not koymak kadar basit bir şey anlamına gelebilir. ya da okuldan haftada iki kez toplanan bir personel meditasyon grubuna başlamak kadar karmaşıktır. 

Ve bunun gibi, öğrencilerime daha iyi hizmet etmemi sağlayan yeni bir sosyal ve duygusal güç alanı geliştirmeye gidiyorum.

En iyi kısım? Bu süreç boyunca, şimdi bu beceriler üzerinde çalışmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyebilirim ve öğrencilerim için aynı işi daha kolaylaştırabilirim.

Hangi becerileri geliştireceksiniz? Okuldaki rolünüzde hangi sosyal ve duygusal beceriler önemlidir? Bunlarla birlikte çalışabileceğimiz bazı yaratıcı yöntemler neler? 

Bu parça orijinal olarak topluluk forumlarımıza bir okuyucu tarafından gönderildi. Kitle ilgisinden dolayı, onu koruduk. Burada ifade edilen görüşler yazarın kendisidir.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol