Öğretmenlerin Seminerleri 24 Ağustos'ta Başlayacak: İşte MEB'in 2020-2021 Akademik Çalışma Takvimi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okulların açılış tarihinin belli olmasından sonra öğretmenlerin en çok merak ettiği konuların başında, Ağustos ayı seminerlerinin, ne zaman ve nasıl yapılacağı sorusuydu.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün 81 İl milli Eğitim müdürüyle toplantı yaptı ve toplantı sonrası yapılan açıklamada, öğretmenlerin 24 Ağustos'ta okullarında seminerlere katılacağı belirtildi. 
Henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmasa da, öğretmenlerin sene başı hizmet içi eğitimleri 24 Ağustos'ta gerçekleştirilecek. 

Okulların 31 Ağustos'ta online olarak başlaması, 21 Eylül'de ise yüz yüze olarak eğitimin okullarda devam edeceği daha önce belirtilmişti. Ancak öğretmenlerin seminerlerinin yüz yüze okullarda yapılması, alınacak önlemlere zarar vereceği düşünce bir çok öğretmende mevcut.

Milli Eğiitm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bugün 81 il milli eğitim müdüryle yapılan toplantıda görüşülen konulardan biride, öğretmenlerin 24 Ağustos'ta mesleki gelişim çalışmalarına başlayacakları açıklaması oldu. 

Öğretmenlerin mesleki seminer çalışmaları, 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacak. Öğrencilerin telafi eğitim programı, 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak ve 18 Eylül 2020 Cuma gününe kadar devam edecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol