Öğretmenlerin MEB'den Beklentileri Nelerdir ?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenler aslında MEB'den çok şey istemiyor. Ya da yapılması ve gerçekleşmesi imkansız olan şeyler istemiyorlar diyelim. 

İlk başta huzur istiyorlar

Öğretmenlere yönelik yapılan saldırıların son bulmasını, öğretmenlerin yerlerde gezen itibarlarını tekrar kazanmak istiyorlar.

Ücretli öğretmenliğin kaldırılmasını istiyorlar

 Ataması yapılmayan yüzbinlerce öğretmenin kadrolu olarak göreve başlamasını ve atama Fakülteden mezun olduktan sonra atanmama endişesi yaşamak istemiyorlar.

Sözleşmeli öğretmenliğin ve mülakatların kaldırılmasını istiyorlar

Başından beri yanlış bir uygulama olan sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılıp kadrolu olarak görevlerine devam etmek istiyorlar. Tıpkı bir kaç yıl öncesinde olduğu gibi sözleşmeli öğretmenlik yapmadan kadrolu olarak atanmak. Ve tabiki öğretmen mülakatları. Mülakatlarda haksızlık yapıldığı apaçık ortada olduğu halde MEB inat ve ısrarla mülakatı kaldırmıyor. Mülakatsız ve öğretmenlerin sınava tabi tutularak hiç haksızlık olmadan hakeden adayların öğretmenlik mesleğini yapmasını istiyorlar. 

Performans denen garabet uygulamanın başlamadan son bulmasını

Performans sistemi hani şu velisinden tutunda öğrencisine kadar öğretmenlere puan verilecek garabetten bir an önce vazgeçilmesini. Çünkü bu uygulama kesinlikle sağlıklı bir uygulama olmayacak. 

Zorunlu hizmet affı

Son olarak 2010 Haziran ayında çıkan zorunlu hizmet affından sonra atanan öğretmenler, büyük mağduriyetlerini dile getirmek için sosyal medya ve çeşitli mercilerden yararlanarak seslerini MEB'e duyurmak için uğraşıyor.  Öğretmenlere zorunlu hizmet affının yeniden devreye sokulması ve çok sayıda öğretmenin yaşadığı büyük mağduriyetlere son verilmesini istiyorlar.

Bu başlıklar en çok dile getirilen sorunlardan sadece bir kaçı. Sizlerde bir öğretmen olarak yaşadığınız sıkıntıları ve sorunlarınızı yorum olarak sitemize gönderirseniz sesinizi bir nebze olsun çıkarmış ve sorununuzun duyulmasını sağlayabilirsiniz. 

Handan Taşgın

Kaynak: www.ogretmensitemiz.com. Özel Haberidir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol