Öğretmenlerin Ek Dersinin İki Katına Çıkması İçin Kanun Teklifi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin iki katına çıkması için Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Meclis Başkanlığına sunulmak üzere kanun teklifi hazırladı

Meclis başkanlığına sunulacak olan kanun teklifinde şu ifadelere yer veriliyor

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle söz almış bulunmaktayım. Değerli milletvekilleri, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamaya göre, ülke genelinde toplam öğretmen açığı 117.403’tür. Şu anda ülkemizde 400 bine yakın atanamayan öğretmen bulunmaktadır. Yine, 300 bine yakın evladımız da üniversitelerde öğretmenlik hayaliyle eğitim görmektedir.

Günümüzde, öğretmenlerimizin birçok problemi vardır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden yararlanmaları, ek dersle eğitim ve öğretim tazminatlarının yükseltilerek eğitime hazırlık ödeneğinin artırılması, özürlü grubu tayinleriyle ilgili sorunlarının çözülmesi, kadrosu olmayan çalıştırılan öğretmenlerin, sözleşmeli ve geçici öğretmenlerin daimî kadrolara alınması ile emekli öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi ve atanamayan öğretmenlerin tamamının kademeli olarak atanması için kadro ihdas edilmesi gibi birçok sorunun takipçisi olacağız.

Hazırlamış olduğumuz 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda ve 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu’nda değişiklik yapılmasına dair kanun tekliflerimizi bu hafta Meclis Başkanlığına sunacağım. Bu tekliflerle öğretmenlerin ek ders ücretlerinin 2 katına çıkarılarak günün şartlarına uygun hâle getirilmesi ve Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki öğretmenlere ödenen ek ders ücretlerinin gelir vergisinden istisna olması hedeflenmiştir.

Bu kanun teklifinin yine kabul edilmeyeceğini düşünüyoruz. Bu tip olaylar her sene 24 Kasım öğretmenler günü yaklaşırken gündeme gelen ama maalesef sonrasında hiç bir olumlu sonuç alınmayan haberlerden ibaret olarak kalıyor. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mahmut 5 yıl önce

Ücretli öğretmenlerin maaşlarınin yükseltilmesi için kanun teklifi verse daha yararlı olurdu.

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al