Öğretmenlere Yönelik Her Türlü Şiddeti Sonuna Kadar Kınıyoruz

Eskiden bizim çcukluğumuzda sokakta dahi olsa karşınızdaki kişinin öğretmen olduğunu anladığınızda oturuyorsanız ayağa kalkar, ayaktaysanız önünüzü ilikleyip selam verirdiniz. 

Öğrenci olarak sınıfta öğretmen ne derse o olurdu, bırakın öğretmene saldırmayı öğretmenimizi gördüğümüzde her türlü saygı gösterisinde bulunurduk.

Son yıllarda maalesef öğretmenlik mesleği itibar kaybeden mesleklerin başında geliyor.

Öğretmene hiç bir şekilde saygı duyulmuyor.

Öğrenci dersini çalışmaz, kırık not alır sorumlusu öğretmen olur. Veli desen ders çalışmayan zayıf not  alan çocuğuna hesap soracağına neden kırık not verdin diye, gelir hoop tekme tokat öğretmene saldırır.

Vurun "ABALIYA" misali !

Herkes öğretmeni suçluyor ! Kimsede şapkasını önüne koyup acaba nerede hata yapıyoruz, bu eğitim sisteminde sorumlu olan sadece öğretmen mi diye düşünmüyor.

Öğretmenlik gerçekten zor iş ! Düşünsenize sürekli uğraşmanız  gereken birileri var.

Lütfen veliler ve öğrenciler eğitim sisteminin eksiklerinden öğretmenler suçlu değil. Çocuklarınızı ilk başta evde eğitin. Çocuklarınıza görgü kurallarını ve nerede , kime nasıl davranmalarını gerektiğini öğretirseniz ne sorunlu öğrencilerimiz ne de sorunlu velilerimiz olur. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Öğretmenler İçin Söylediği Sözlerden Biri " Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır."

Handan Taşgın

Haberin Kaynağı: www.ogretmensitemiz.com Özel Haberidir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol