Öğretmenlere Kredi Veren Bankalar 2021

Öğretmenlere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Öğretmenlere kredi veren banka sayısı oldukça fazladır. Öğretmenlere kredi veren bankalar arasında ilk sırada Akbank yer alıyor. Akbank, belirli dönemlerde kişiye özel faiz oranları ile dosya masrafı almadan öğretmenlere kredi veriyor. Bu sayede pek çok öğretmen uygun bir şekilde kredi çekebiliyor.

Bankaların Öğretmenlere Özel Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

 • Akbank: Kredi faiz oranı: % 0,99 – Kredi vade seçeneği: 12 ay
 • Halkbank: Kredi faiz oranı: % 0,99 – Kredi vade seçeneği: 60 ay
 • Vakıfbank: Kredi faiz oranı: % 0,99 – Kredi vade seçeneği: 60 ay
 • Odeabank: Kredi faiz oranı: % 1,09 – Kredi vade seçeneği: 36 ay
 • TEB: Kredi faiz oranı: % 1,10 – Kredi vade seçeneği: 36 ay
 • Garanti Bankası: Kredi faiz oranı: % 1,04 – Kredi vade seçeneği: 36 ay
 • ING Bank: Kredi faiz oranı: % 1,08 – Kredi vade seçeneği: 36 ay 

Öğretmen kredisi veren bankalar arasında bir de Halkbank yer alıyor. Öğretmenler Halkbank şubelerinden 50.000 liralık bir krediyi 36 aya varan vadeler ile çekebiliyor. Öğretmenlere özel faiz oranları ile istedikleri miktarda krediyi Halkbank şubelerinden çekebiliyor. Ziraat Bankası da öğretmenlere kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Öğretmenlere özel kredi imkanı sunan Ziraat Bankasından kredi çekmek çok kolay.

Kasım Ayı Öğretmenler Gününe Özel Kredi
Kasım ayında öğretmenler gününe özel daha birçok banka öğretmenlere düşük faizli ve dosya masrafsız kredi çekme imkânı sunuyor. Bu kampanyalar araç kredilerinde ve konut kredilerinde de geçerli. Elbette ki kredi verilirken öğretmenlerin banka sicilleri inceleniyor ve puanına göre kredi limiti veriliyor.

Burada önemli olan kredi puanına göre az miktarda da olsa pek çok banka öğretmenlere kampanyalı krediler sunuyor. Bu kampanya her sene öğretmenler gününe özel olarak uygulamaya geçiriliyor. Bu konuda daha fazla bilgi almak istiyorsanız çalışmış olduğunuz bankaya gidip müşteri temsilcileri ile ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

24 Kasım öğretmenler gününe özel bazı bankalar düşük faizle kredi imkanı sunuyor. Bu güne özel bazı bankalar vadeyi uzatıp faizi düşürüyor. Üstelik konut kredisi ve araç kredisinde de çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Öğretmenlere kredi veren bankalar Kasım ayı yaklaştıkça daha da gündemde oluyor.

Öğretmenlere Kredi
Öncelikle, öğretmenlere kredinin pek çok banka tarafından rahatlıkla sağlanabildiğini belirtelim. Zira, bir devlet memuru olarak görev yapan öğretmenler, sabit maaşları ile ödeme düzenlerini aksatmayan ve gerektiğinde, sabit maaşlarından tutarlarının / borçlarının çekilebileceği meslek grubunda bulunmaktadırlar. Dolayısıyla, öğretmenin ödemediği zamanlarda, maaşlar sözleşmede belirtildiği üzere rahatlıkla kesilebilmektedir. Her öğretmen aldığı kredi ürününde bu minvalde bir sözleşme imzalamakta ancak genelde sözleşmeyi okumadığından, bu durumu da önemsememektedir.

Genelde, ödemeyi düzenli ve aksatmadan yapan devlet memurları, dolayısıyla öğretmenler; her bankadan, ihtiyaç, taşıt, konut fark etmeksizin her kategoriden krediye sahip olabilirler. Siz de, bir öğretmenseniz herhangi bir sorun olmaksızın dilediğiniz bankaya, kredi başvurusu yapmak için gidebilirsiniz. Peki, bu gidişte neler gerekli, yanınıza neler almalı ve nasıl başvuru yapmalısınız?

Öğretmenler İçin Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Öğretmenler için kredi başvurusu, genelde her kanaldan rahatlıkla yapılabilmektedir ancak “öğretmene özel kredi” minvalinde sunulabilen bazı kredi ürünlerine, şubelerden başvuru yapmak da gerekebilir. Genelde, dilediği krediye, dilediği gibi başvuru yapabilen devlet memurları; herhangi bir ayrıksı duruma gerek duymamaktadır.

Örneğin, bir öğretmen taşıt kredisi almak isterse; öğretmen olduğu için ayrıca bir başvuru belgesine gerek duymaz. Direkt olarak, banka üzerinden başvurusunu gerçekleştirebilir ve bankanın istediği tüm belgeler, genelde taşıt kredisinde istenen belgelerden ibaret olurlar. Ancak, öğretmen kredisi dediğimiz kredilerde bu durum biraz daha değişiklik gösterebilir.

Örneğin, Akbank’ın sunduğu 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel sunulan öğretmenler günü kredisinden faydalanabilmek ve bu krediye başvurabilmek için, öğretmen olduğunuzu bir şekilde kanıtlamanız gerekmektedir ve bunun için spesifik belgeler sizden talep edilebilmektedir; ancak, söylediğimiz gibi bu tür kredilerin dışında, diğer kredi ürünlerine direkt, her insan gibi başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Sizin avantajınız, kredinizin bir devlet memuru olduğunuz için yüksek ihtimalle olumlu yanıtlanması durumudur. Bu sebepten, öğretmenlere kredi genelde çok daha kolay verilir yönündeki iddia, doğrudur. Her devlet memuruna, kalıcı bir mesleği ve devamlı bir maaşı olduğundan çok kolay kredi verilebilir.

Öğretmenlere Kredi Veren Bankalar
Bu başlık altında, öğretmenlere kredi veren bankaları listelerken aynı zamanda bu bankalarda ilgimizi çeken bazı kredi ürünlerine ve öğretmenlere özel faiz oranlarına değinmeye gayret edeceğiz. Siz de bir öğretmen yahut öğretmen adayı olarak, kredi almak istiyor ancak kuşku duyuyorsanız, aşağıdaki avantajlı fırsatlardan, vakit geçmeden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Özellikle düşük faiz oranları ve yüksek vade seçenekleri ile öğretmenlere kredi veren pek çok banka, bu tekliflerini sınırlı tarihlerde açmaktalar ve bu tarihleri kaçırmanız halinde, sıradan meslek gruplarının katıldığı faiz oranlarına katılmak durumunda kalabilirsiniz. Aşağıdaki kampanyaların pek çoğu örneğin, öğretmenler günü için özel sunulan kredi tekliflerini içermektedir.

Garanti Bankası Öğretmen Kredisi
Garanti Bankası’nın öğretmenler gününe özel sunduğu, öğretmenler günü kredisi ile oldukça düşük faiz oranları ve dosya masrafsız olarak para sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca, web sitesinde yer alan bilgilere baktığımızda, her yıl öğretmenler gününde bu kredinin sağlanabildiğini görebilmekteyiz. Sizin de, yakın zamanda krediye ihtiyacınız varsa, bunun için düşük faiz oranlı öğretmen kredisi ürününden yararlanabilirsiniz.

Garanti bankası öğretmen kredisi, tarafınıza 15 Bin Liradan başlayarak, 36 aya varan vade seçenekleri ile %1,59’dan başlattığı faiz oranları akabinde kredi sunabiliyor. Miktar arttıkça, otomatik olarak faiz oranının artış gösterme gibi bir durum ise yok. Dilediğiniz zaman bu krediyi sadece %1,59 faiz oranıyla 50 Bin TL’ye kadar kullanabiliyorsunuz.


Garanti Bankası öğretmen kredisi başvurusunu, tüm Garanti Bankası şubelerinden yapabilmeniz mümkün. 24 Kasım’a yakın bir süreçte açılan kredi başvuruları, öğretmenler gününde muhtemelen paranızın elinize geçmesini sağlıyor ve siz bu parayı özgürce kullanabiliyorsunuz. Garanti Bankası öğretmen kredisi ürününe telefondan yahut mobil bankacılık yoluyla başvurmanızın ise ihtimali henüz bulunmuyor.

İş Bankası Öğretmen Kredisi
Türkiye İş Bankası’nın da her yıl öğretmenlere açtığı bir öğretmen kredisi mevcut ancak bu ürünün 2017 yılında var olup, var olmayacağını henüz bilmiyoruz. Bu konuda, herhangi bir biçimde kesin bir bilgi sunmayan İş Bankası, bunun dışında oldukça cazip faiz oranlarıyla ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerine sahip.

Geçtiğimiz yıllarda, %1,69 faiz oranıyla sunulan İş Bankası öğretmen kredisi, 2021 yılında da farklı oranlarda faiz oranlarıyla da olsa sunulacaktır. O dönemde, 5000 TL’ye kadar sunulan kredinin bu yıl limitinin ne olacağı bilinmiyor.  2021 Yılında İşbank öğretmen kredisi ürününün hem limitinin hem de vade seçeneklerinin arttırılması bekleniyor. Bakalım, önümüzdeki aylarda gelecek haberler, öğretmen kredisi ile öğretmenlerin yüzlerini güldürecek mi?

Vakıfbank Öğretmen Kredisi
Türkiye’nin en nitelikli bankacılık hizmetlerini tarafınıza koşulsuz şartsız sunan ve bugüne kadar çiftçisinden öğrencisine pek çok kesime verdiği destekle bilinen Vakıfbank’ın öğretmenler için de pek çok hizmet sunduğunu bilmekteyiz. Öğretmenim-MEB kredi kartı ürünüyle örneğin, öğretmenlere büyük kolaylık sağlayan ve kredi kartına ek özellikler koyan Vakıfbank; bunun dışında her yıl öğretmenlere özel krediler vermeye gayret ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, %1,73’ten başlayan faiz oranlarıyla sunulan bu kredilerin, bu yıl sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Vakıfbank içerisinde, bu kredinin açılmasını beklemek yerine, eğer alacağınız meblağ düşükse ihtiyaç kredisi ürününe, tıpkı öğretmen kredisi ürünü gibi başvurabilmeniz mümkün zira faiz oranları çok da farklı değil. Herhangi bir Vakıfbank şubesinden yahut direkt web sitesinden başvurunuzu gerçekleştirebilir, müşteri hizmetlerinden ise detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğretmen Kredisi
Ziraat Bankası’nın da öğretmenler için 2021 yılında duyurduğu herhangi bir kredi ürünü henüz mevcut değil ancak oldukça düşük faiz oranlarıyla her öğretmenin, Ziraat Bankası öğretmen kredisi minvalinde krediler çekebileceğini bilmekteyiz. Pek çok meslek grubuna yardımı esirgemeyen ve ayrıca sosyal sorumluluk projelerinde de girişimlerin öncüsü olan Ziraat Bankası, öğretmenlere de bu uğurda yardım için muhtemelen hazır. Gerek taşıt, gerekse konut kredisi gibi ihtiyaçlarınızda Ziraat Bankası kolaylıkla size yardımcı olacaktır.

Kredi başvurularınızı, kredi seçiminizi kesinleştirdikten hemen sonra herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden ya da Ziraat çağrı merkezi, Ziraat internet şubesi gibi yerlerden yapabilirsiniz.

Halkbank Öğretmen Kredisi
Geçtiğimiz senelerde %1,67 gibi çok uygun bir faiz oranıyla, öğretmenlere özel kredi verebilen Halkbank bu yıl aynı sistemi uygulayacak mı, yahut öğretmenlere özel kullanım için kredi ürünleri sunulacak mı bilinmiyor. 24 Kasım’a özel olarak verilen bu faiz oranı pek çok kimseye göre biçilmiş kaftan olmakla birlikte, yeniden gelse muhtemelen oldukça fazla rağbet görecektir; ancak, Halkbank en azından böyle bir faiz oranıyla tekrar kredi vermeyebilir.

Bunun yanı sıra, Halkbank’ta hem öğretmenler hem de çeşitli meslek grupları için oldukça iyi kredi ürünleri bulunduğunu bilmekteyiz. Siz de, herhangi bir Halk Bankası’na uğrayarak ya da direkt çağrı merkezlerinden bilgi alarak, Halkbank kredileri hakkında detaylara sahip olabilirsiniz. Taşıt, konut, ihtiyaç fark etmeksizin, hemen her alanda yanınızda olan bankanın öğretmenlere özel teklifleri, söylediğimiz gibi şimdilik bulunmuyor.

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri 2021
Şubesiz bankacılık hizmeti
ile anında kredi veren bankalar, şubeden kredi veren bankalarda olduğu gibi kredi notunuzu göz önünde bulunduruyor. Talep ettiğiniz kredi miktarının onaylanıp onaylanmaması, Kredi Kayıt Bürosu kayıtlarına göre belirlenmektedir. Bu kayıtlara E-Devlet hesabınızdan ulaşabilen bankalar, herhangi bir doküman talep etmiyor. Kolay kredi veren bankaları şöyle sıralayabiliriz:

 • Enpara
 • CEPTETEB
 • Aktifbank N Kolay Kredi
 • Denizbank Dijital Deniz
Anahtar Kelimeler:
Öğretmenlere Kredi Veren Bankalar 2021Öğretmenlere Kredi Veren Bankalar202120222022 Öğretmenlere Kredi Veren Bankalar2021 Öğretmenlere Kredi Veren BankalarÖğretmenlere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?Yılı 2021 Öğretmenlere Kredi Veren BankalarHangileridir?Kasım Ayı Öğretmenlere KrediKasım Ayı Öğretmenlere Özel KrediKasım Ayı Öğretmenler Gününe Özel KrediEn Kolay Kredi Veren Bankalar 2021En Kolay Kredi Veren BankalarŞubesiz Bankacılık Hizmetiöğretmenlere Kredi Veren Bankalar Ve Bankaların TeklifleriBankaların TeklifleriÖğretmenlere KrediÖğretmenler İçin Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?Öğretmene Kredi Veren BankalarGaranti Bankası Öğretmen KredisiGaranti Bankası öğretmen Kredisi Başvurusuİş Bankası Öğretmen Kredisiİşbank öğretmen KredisiHalkbank Öğretmen KredisiZiraat Bankası Öğretmen KredisiVakıfbank Öğretmen KredisiÖğretmenim-MEB Kredi KartıÖğretmenlere EN Kolay Kredi Veren BankalarÖğretmenlere Özel İhtiyaç Kredisi KampanyasıÖğretmenler Gününe Özel İhtiyaç Kredisi KampanyasıÖğretmenler Gününe Özel İhtiyaç KredisiÖğretmen Kredisi Ziraat Bankası Fırsatları Nedir?Vakıfbank Öğretmenlere Çok Özel Kredi Kampanyası MüjdesiVakıfbank Öğretmenlere Çok ÖzelHalkbank Öğretmenler Günü Özel Kredi KampanyasıÖğretmenlere Özel Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nedir?Öğretmen KredisiZiraat Bankası Fırsatları Nedir?Öğretmenler İçin Düşük Faizli Kredi Veren BankalarBankaların Öğretmenlere Özel Faiz Oranları Ve Vade Seçenekleriöğretmenlere Uygun Kredi Veren BankalarÖğretmenlere Kredi Veren Bankaların ListeleriZiraat Bankası Memura Faizsiz KrediEn Uygun öğretmen KredisiZiraat Bankası öğretmenlere Özel KrediZiraat Bankası öğretmenlere KrediHalkbankası Öğretmen KredisiÖğretmenlere özel Kredi 2021Kamu Bankaları Kredi KampanyasıKamu Banka KrediPolise Kredi Veren BankalarÖĞRETMENLERE KREDİ VEREN BANKALAR 2022

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol