Öğretmenlere Çay İçmekte Yasak!

Böyle bir yasak ne görmüşsünüz ne de duymuşsunuzdur. Biliyorsunuz ülkemizde öğretmenlere yönelik sürekli yasaklar icat ediliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün bu yasağı gerçekten pes dedirten cinsten. 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Resmi yazı da;  4857 sayılı iş kanunu, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ve MEB 2014/16 sayılı iş sağlığı ve güvenliği genelgesi ilgi tutularak şöyle denildi:

Söz konusu kanun- yönetmelik ve genelgeler doğrultusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi okul ve kurumlarda personel tarafından elektrikli ısıtıcı, elektrik ocağı,elektrikli su ısıtıcı, elektrikli çay kahve makinası kullanılmaması hususunda gerekli tedbirlerin alınmasını rica ederim.


 
Resmi yazı da şu şekilde:

İş sağlığı ve güvenliği uygulamaları kapsamında böyle bir yazı gönderilmiş! İşin ilginç tarafı, elektrikli ısıtıcı, elektrik ocağı,elektrikli su ısıtıcı, elektrikli çay kahve makinası nasıl bir güvenlik zaafiyeti oluşturuyor "anlamadık" !!!!


KamuGundemi.com ÖZEL HABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ebru 2 yıl önce

Yalniz "çay icmekte "değil "cay icmek de" yasak seklinde olcak. Ögeetmen sitesinde bile bu hata yapilitoesa vay halinize

banner14

banner13