Öğretmenler Daima Sakin Olmalı

 Ateşli konuşmalar, ister şahsen isterse de gümüş ekranda olsun, beni motive etmekten asla vazgeçmez. Tutkunun dış görünüşlerine hayranım.

Bu inanç benim ilk öğretim yıllarımı şekillendirdi. Heyecanla bir dakika ders verdim, öfkeli bir şekilde öğrencileri yanlış yönlendirmeye çalıştım ve öğrencilerimi sıradan görevlerde bile ellerinden gelenin en iyisini yapmaya motive ettim. İyi olmak gerekirse, mantıklıydım, yoğun olmalıydım. Ben zorunda hergün getirmek!Her ders! Anton Çehov'un “bir oyuncu, bir sanatçı, tutkuyla aşık” dediği gibi, benim çalışmamla birlikte olmamız gerekiyordu.

O zamandan beri yanıldığına inanmaya geldim. Şimdi neredeyse tüm öğretim günlerimi tutarlı bir CALM durumunda geçirmenin daha iyi olduğuna inanıyorum. Aslında, zamanın% 90'ı sakin olmaya çalışıyorum.

İşte nedeni:

Benim yazıda Neden Öğretmenler Yani bıktınız , çok fazla kararlar yüksek yoğunluklu duyguları yaşıyor, irade kullanma ve endişe verici: Ben bizi tüketmeye yaklaşık dört şeyi konuştuk.

Yüksek yoğunluklu duygular, vücudunuzun savaş ya da uçuşa yanıt verme sistemini etkinleştirdiği için sizi yıpratır. Kalp atış hızınız yükselir, ter bezleriniz aktifleşir, daha kolay gözükürsünüz. Bu, yüksek yoğunluklu duygularınızın olumlu veya olumsuz olup olmadığına bakılmaksızın gerçekleşir. Bu yüzden Billy'ye üçüncü kez burnunu sokmaktan ötürü öfkelenmek, fraksiyonlar hakkında bir ders vermek gibi tutkulu bir şekilde tükeniyor.

İyi bir öğretmen olmanın tek yolunun bir gösteri yapmak için yoğun bir şekilde tutulması gerektiğine inanan birçok öğretmen var (ve öğretmenler Chekhov gibi değil). Dave Burgess'e daha sakin olmanın daha iyi olacağını önerirsem muhtemelen kitabını Korsan gibi Öğret , bana attı. Elbette, dersten sonra, gün geçtikçe yüksek miktarda enerji sınıfı tutabilecek bazı öğretmenler var. Geri kalanımız sadece bunu düşünmek için yoruldu.

Sakin bir öğretmen kendini ve öğrencilerine birçok açıdan fayda sağlar. İlk olarak, öğrenciler öğretmenlerini yansıtmaya eğilimlidir. Sakin öğretmenler sakin sınıflara yol açar ve sakin sınıflar daha odaklı çalışmalara olanak tanır. En son ne zaman yoğun bir duygu hissederken konsantre olmaya çalıştın? Kolay değil. Aslında, beyin görüntüleme araştırmaları, yoğun duyguları hissettiğimizde, amigdalarımızın aktifleştiğini göstermektedir. Beynimizin diğer bölümlerini, işimizi yapabilmek için kendimizi sakinleştirmek için kullanmalıyız. Yeni bir şey öğrendiğin en son zamanı düşün. Kendinizi bazı AC / DC ile pompaladınız mı? İlk olarak kalp atış hızınızı yükseltmek için elli atlama krikosu yaptınız mı? Şüpheliyim. Bu tür aktiviteler bir futbol maçından önce iyi olabilir, ancak Portekizce öğrenmeye çalışıyorsanız çok yardımcı olmazlar.

İkincisi, sakin kalmak size daha iyi bir kontrol sağlayacaktır. Sakin olan insanlar, duygusal olarak tepki vermek yerine eylemlerini seçme olanağına sahip olurlar. Hayatınızın en kötü kararlarını düşünüyorsanız, hem iyi hem de kötü olmak üzere yüksek yoğunluklu duygularla karşılaştığınız zaman bahse girerim. Sakin kalarak, daha sonra pişman olmayacağımız bir şekilde sınıfımızda meydana gelen her şeye tepki verebiliriz. Billy, burnunu burnuna soktuğunda Billy'ye gülümseyecek ve “Pipeti fırlat” diyemeyecek kadar sakin olacaksın, “Yapma, Billy için, kaç defa durmanı söylemeliyim? senin aptal burnunu kamçıyor !? ”

Bazen rol model olduğumuzu unutmak kolaydır. Yüksek yoğunluklu duygular arasında ileri geri baktığımızda ve çevremizdeki olaylara duygusal olarak tepki verdiğimizde, aynı şeyi yapmanın kabul edilebilir olduğunu öğrencilerimize modelliyoruz. Bir öğrenciye, hareket etmeden önce düşünmelerini söylediniz kaç kere? Kendi tavsiyeni al.

Üçüncü olarak, duygusal anlarınız daha fazla etkiye sahip olacaktır. Öğretmenlerin asla duygu göstermediklerini söylemiyorum. Maksimum etki için stratejik olarak duyguları dağıttığımızı öneriyorum. Öğrencilerin dikkatini çekmek veya yaklaşan bir ders veya ünite hakkında heyecanlanmak için yoğun olmamız gereken zamanlar vardır. Göreyim seni! Bu öğretmenin sevinçlerinden biri! Fakat başka zamanlar da var - çoğu zaman - ne zaman sakinse daha iyi bir seçim. Duygusal olarak kasıtlı olarak kullandığınız zaman hâlâ kontrol altındasınız ve her zaman duygusal olmadığınız için, daha fazla etkiye sahip olacaksınız.

Sakin kalmak için en büyük sebep kendi enerjinizdir. Unutmayın, yüksek yoğunluktaki duygular bedenlerimizi süzer. Öğretmenler yorulduğunda aptalca şeyler yaparlar. Pişman oldukları şeyleri söylüyorlar. Öğrenciler ve meslektaşları ile ilişkilere zarar verirler. Onlar daha sonra siberuzetten alabilmelerini istedikleri e-postaları ateşlerler. Bir çalışma bile, gün geçtikçe, insanların etik olmayan davranışlarda bulunma olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermiştir. Onlar da yakarlar ve yakılmışlar öğretmenler, sakinlerden çok daha kötüdür.

Peki nasıl sakin kalacaksın? Üç strateji kullanıyorum:

1- Kendine Duyarlılık - Kendi duygularımı düzenli olarak kontrol ederim. Şu an nasıl hissediyorum? Kalp atışım nasıl? Ben sakin miyim? Sinir hissediyor muyum? Bunu zorluyorum ve ne kadar sakin olabileceğimi görüyorum. Bir öğrenci yanlış davrandığında, kendimi gerçekten sakin kalmaya zorluyorum. Çoğu zaman, benim ilgi görmemiş gibim, durumu düzeltir.

2 - Nefesleri ve Perspektifi Gözlerim - Kendimi sakin olmaktan başka bir şey hissetmemi hissettiğimde, biraz derin nefes alıp kendi kendime konuşurum. Bakış açısını kullanmayı seviyorum, bu yüzden “üzülmeye değer mi?” Veya “Şeylerin büyük şemasında, bu gerçekten önemli mi?” Veya “Sadece üç saat daha fazla ve ben evde olacağım” gibi bir şey söyleyebilirim. elimde bir bira. ”

3- Sınıf Yönetimi Planı - kendi duygularım için yapabileceğim en iyi şeyin sürekli takip ettiğim bir sınıf yönetim planına sahip olması. Öğrenciler yanlış davrandığında, planım bana ne yapacağımı söyler. Karar vermek zorunda değilim ve duygusal olmak için bir sebep yok. Ben sadece önceden belirlenmiş sonucu kuruyorum ve devam ediyorum.

Ayrıca, Bob Knight'ın 902 kariyer kazancı kazanmasına rağmen, çok daha sakin bir kişi olan John Wooden'ın 10 şampiyonluk kazandığını da hatırlatıyorum. Ayrıca 99 yaşında olgunluğa kadar yaşadı.

Sınıfta sakin kalmak için ne numaralar var? Yorumlarınızı paylaşın, böylece fikirlerinizi çalabiliriz!

Kaynak: http://teacherhabits.com/teachers-almost-always-calm/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13