ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMELERİNDE EMSAL KAZANIM

Ülkenin birçok bölgesinde kadrosu il veya ilçe merkezinde olup, köye görevlendirilen öğretmenler bulunmaktadır. Bu öğretmenlerimiz için günlük yevmiye hesabı yolluk ödemesi yapılmamakta ve hak kaybı oluşmaktadır.
Çorum İli Dodurga İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğüne kadrosu bulunan ve memuriyet mahalli olarak ilçe merkezi dışında köye görevlendirilen üyemiz için bulunduğumuz girişimler sonucunda üyemiz geçmişe dönük olarak son iki yıla ait geçici görev yolluğu almış, yaklaşık olarak 3100 TL olarak hesaplanan görev yolluğu üyemizin hesabına yatmıştır. 
Bilindiği üzere memurlar, ilgili yasalar gereğince geçici olarak başka bir yerleşim merkezine geçici veya sürekli olarak görevlendirilmektedir. Memurlara bu görevlendirmelerden kaynaklanan yolluk ödemeleri tahakkuk ettirilmektedir. Ancak idareler ödenek yokluğunu ileri sürerek yollukları ödememe eğilimi içinde olmaktadır. Bu durumdan en çok etkilenenler kadrosu il veya ilçe milli eğitimi müdürlüklerinde olan ve köylere görevlendirilen öğretmenlerdir.
 Anadolu Eğitim Sendikası her zaman olduğu gibi üyelerinin hakkını korumak adına girişimlerine devam etmektedir. AES üyesini mutlaka korur…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol