NORM FAZLASI RESEN ATAMALARI DURDURULMALIDIR

2020 yılı norm kadro güncellemeleri tüm sorunlara rağmen gerçekleştirilmiştir. Norm kadroların onaylanmasıyla birlikte norm fazlası atamaları Valiliklerce başlatılmıştır.

Pandemi koşulları nedeniyle başta seçmeli derslerin tespiti olmak üzere öğrenci nakillerindeki hareketlilik ve kayıt yaptırmayan öğrencilerin bulunması gibi sebeplere bağlı olarak norm kadro güncellemeleri sağlıklı yapılamamıştır.

Bu şartlar altında yapılacak resen atamalar öğretmen, öğrenci ve kurumları mağdur edecektir.

Salgının bu denli arttığı, normların sağlıklı bir şekilde güncellenemediği bir ortamda resen norm fazlası atamaların yapılması doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Gelen bilgilere göre, bazı illerimizde atamalar alelacele gerçekleştirilmiştir. Öğretmenlerin süreci sağlıklı bir şekilde takip edebilmelerine dahi olanak tanınmamıştır.

Bazı illerimizde pandemi koşulları yokken dahi resen atamalar yapılmazken pandemi şartlarında resen atama yolu seçilerek öğretmenlerin görev yerlerinin değiştirilmek istenmesi doğru bir yaklaşım değildir.

Tüm bu gerekçelerle pandemi koşulları sona erene kadar norm fazlası öğretmenlere yönelik resen atamaların yapılmamasını ve yapılanların iptal edilmesini Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talep ettik. MEB’in bir an önce Valilikleri uyararak konuya müdahil olmasını bekliyoruz.

               MERKEZ YÖNETİM KURULU 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol