Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Yönetmelikle Sözleşmeli Öğretmenleri İstediği Yerde Görevledirebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı: Sözleşmeli öğretmenleri ilgilendiren önemli bir konuda değişikliğe gitti. MEB'in yaptığı değişiklikle Bakanlık öğretmenleri istediği yerde görevlendirebilecek

MEB geçtiğimiz günlerde sözleşmeli öğretmenlerin mülakatla alımı ve yer değiştirmesi konusunda bir takım değişiklikler getiren yönetmenliği yayınladı .

Yeni yönetmelikle birlikte sözleşmeli öğretmenleri il dışına gönderme yetkisi de getirildi .


İhtiyaç fazlası sözleşmeli öğretmenlerin yer değiştirmeleri şu şekilde düzenlendi ;

İhtiyaç fazlası konumundaki sözleşmeli öğretmenlerden il içinde alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunmayanlar, istekleri ve tercihleri de dikkate alınmak suretiyle atamaya esas puan üstünlüğüne göre il dışında alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına Bakanlıkça atanacak. Bu şekilde yapılacak görev yeri değişikliğini kabul etmeyenlerin sözleşmesi sona erecek.

Değişiklik öncesinde, ihtiyaç fazlası konumda bulunan sözleşmeli öğretmenler sadece il içinde alanlarına uygun eğitim kurumlarına valiliklerce atanmakta ve görev yaptıkları il içinde alanında ihtiyaç olmayan veya bu kapsamda yapılan görev yeri değişikliğini kabul etmeyenlerin sözleşmeleri sona ermekteydi.

Bu yönetmelikle birlikte ; görev yaptığı ilde ihtiyaç fazlası konumuna düşen sözleşmeli öğretmenleri Bakanlık istediği ile atayabilecek .

Örneğin ; Erzincan ilinde görev yapan sözleşmeli sınıf öğretmeni , bu ilde sınıf öğretmenliği norm kadrosunun dolu olması durumunda Bakanlıkça Hakkari iline öğretmen olarak atanacak .

Bu atamayı kabul etmeyen öğretmenin sözleşmesi Bakanlıkça feshedilebilecek...

www.kamudanhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol