Advert

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Şubat Öğretmen Atamalarına İlişkin Flaş Açıklama

Yüz Binlerce Öğretmenin merakla beklediği öğretmen atamalarına ilişkin Bakan Ziya Selçuk'tan açıklama geldi. Şubat 2021'de gerçekleştirilecek olan öğretmen atamaları için, kısa sürede takvimin netleşeceğini, bu konuyla ilgili net bir tarih veremeyeceklerini açıkladı. 
Bakan Selçuk konuk olduğu TRT Kürdi programında yüz binlerin heyecanla beklediği açıklamalar yaptı. 
Bakan Selçuk atamalara ilişkin ihtiyaçlara göre öğretmen atamasının yapılacağını söyledi. Branş dağılımının ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını, şu an için bu konuda her hangi bir şey söylemenin doğru olmadığını belirtti.

Bakan Selçuk açıklamalarına şu şekilde devam etti. "Bizim ihtiyaçlarımızın ne kadar olduğuyla toplam kadro ihtiyacı belirleniyor. Daha sonra toplam kadronun ne şekilde dağıtılacağı görüşülüyor. Tabi bunun için bütçenin netleşmesi lazım. Şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı en yüksek kadroyu aldı. Yine öyle olacağı umudundayım. Bütçeyle ilgili bazı netleşmeler ortaya çıktığında bunu hangi branşta ne kadar atama olacağıyla ilgili görüşeceğiz. Önce toplam ne kadar atama olacağını sonra branş dağılımını açıklayacağız. Eğer bugün bu net olsa paylaşırdık"

Atama takvimi en kısa sürede netlik kazanacak ve tüm ayrıntılar kamuoyuyla paylaşılacak

Bakan Selçuk 2021 öğretmen atama takviminin kısa sürede netleşeceğini söyledi.


Emine Kaplan

TRT
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol