Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: '25 bin öğretmenin atamasını yapıp eğitim ailemizle buluşturacağız'

Sancaktepe Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programında İstanbul'da yaşayan Sivaslılar iftar sofrasında buluştu. İftar programına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Eylül ayı ile birlikte 25 bin yeni öğretmenimizi eğitim ailemizle buluşturacağız" dedi.
 
Sancaktepe Belediyesi tarafından Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen iftar programında İstanbul'da yaşayan Sivaslılar bir araya geldi. Düzenlenen iftar programına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda Sivaslı katıldı. Sancaktepe Belediye Başkanı ve aynı zamanda da Sivaslılar Platformu Başkanı İsmail Erdem, hemşehrileriyle buluşarak sohbet etti. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar oruçlarını açtı.
 
"Eylül ayı ile birlikte 25 bin yeni öğretmenimizi eğitim ailemizle buluşturacağız"
 
İftar programında öğretmen atamalarıyla ilgili konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Bizim dönemimizde 584 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirdik. Şimdi de bu yıl Allah nasip ederse seçimden sonra açıklanacak, bir kısmının mülakatları yapılacak, başlayacak, devam ediyor ve bitecek. Ama Eylül ayı ile birlikte 25 bin yeni öğretmenimizi eğitim ailemizle buluşturacağız. Ve bizim dönemimizde 610 bin öğretmeni eğitim ailemize katmış olacağız. Niçin? Daha kaliteli bir eğitim vermek için. Yine daha kaliteli bir eğitim vermek için olmazsa olmaz unsurlardan müfredatın güncellenmesiydi" dedi.
 

Bakan Yılmaz'ın öğretmen atamalarına değinmesi atama bekleyen öğretmenleri heyecanlandırdı. Umarız atama bekleyen tüm arkadaşlarımız bir an önce ailemize katılır!
 
İHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol