Medya Neden Öğretmenlerle Bu Kadar Çok Uğraşıyor?

Medya Neden Öğretmenlerle Bu Kadar Uğraşıyor? Ahlaksız medyanın neden öğretmenlerle bu kadar çok uğraştığına dair bir analiz hazırladık. En kutsal meslek olan öğretmenliğe yapılan sürekli saldırılar insanın aklına bir çok şey getiriyor. Neden sadece öğretmenlerle bu kadar çok uğraşılıyor? 

AHLAKSIZ MEDYA NEDEN ÖĞRETMENLERLE UĞRAŞIYOR?

Öğretmenlik mesleğinin kötü örneklerinin son günlerde cımbızlanıp medyada kullanılması öğretmenlerin vicdanında derin yaralar açıyor. Bunun neden 'kasten' yapıldığı ile ilgili analizlerimiz şu şekilde;

●Toplumun en güvenilir mesleği %83'le açık ara öğretmenlik. Toplumun birbirine olan güvenini sarsmak için öğretmenlik üzerine oynayan mihraklar bunu çok nadir yaşanan "taciz" vb. haberlerle sürekli gündemde tutuyor. İnsanlarda medyanın empoze ettiği bu tutum karşısında bilinçaltında "öğretmene dahi güvenemeyeceksek" fikri ile mesleğin itibarsızlaştırılmasına çanak tutuyor.
●Öğretmenlerin nadiren yaşanan "sıkıntılı" durumları ilgi çekiyor. Medya da böyle bir durum olsun/olmasın öğretmenleri yaftalamaktan geri durmuyor.
●Öğretmenlik mesleğinin halk tarafından 3 ay sanılan, normalde 2 ay olan tatili kıskanılıyor. Evindeki 1-2 çocuğuna dahi bakmaktan yorulan aileler öğretmenlik mesleğinin ne denli zor ve meşaakatli bir iş olduğunun farkına varamıyor.
●Küresel çapta cahil nesiller yaratılmak isteniyor. Her söylenene inanan, kendisine verilenle yetinen, sorgulamayan insanlar gerekiyor küresel pazara. Bunun engellenmesi için de eğitimin gereksiz olduğu mesajı yerleştirilmek isteniyor bilinçaltlarına. Ve bu yolla öğretmenlik mesleği de meze ediliyor.

☆Bu analiz Sıradışı Öğretmenler sayfası tarafından hazırlanmıştır.

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14