MEB Müsteşarı Yusuf Tekin: İl Müdürlerine Öğretmen Atama Mülakat Talimatı Verdi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin: Öğretmen mülakat komisyonlarının daha objektif mülakat yapılmasını ve öğretmenlerin KPSS'den aldıkları 3 puan üstü ve ya 3 puan altında puan verilebileceği talimatını, il müdürlerine talimatla bildirdi.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan öğretmen mülakatlarında, + 5 puan , - 5 puan verebilirsiniz yönünde Bakan talimatı olmasına rağmen bazı illerde 25-30 puan fazlasına kadar adaylara mülakatlarda not verildiği ortaya çıkmıştı .

Milli Eğitim Bakanlığının en çok eleştirildiği konuların başında gelen öğretmen mülakatları ve verilen puanlar konusunda tedbir alan Bakanlık doğru olanı yapmıştır .

Öğretmen mülakatlarında güvenlik soruşturması dışında adayların mülakatla atanmasını ilk günden bu tarafa eleştiriyor ve atamaların KPSS puan üstünlüğüne göre yapılması gerektiğini savunuyoruz .

Bakanlığın öğretmen mülakatlarında adayların puanlarıyla komisyonların en fazla 3 puan oynayabileceği talimatını vermesi geçtiğimiz yollarda yapılan öğretmen mülakatlarına nazaran daha adil bir mülakat yapılacağının işaretidir .

Bu konuda insiyatif alan ve komisyonlara talimat veren Müsteşarı tebrik ediyoruz .

Kaynak: www.kamudanhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol