Kronik Rahatsızlığı Olan Ve İdari İzinli Sayılan Öğretmenler Seminere Katılacak mı?

Milyonlarca öğrenci bugün itibariyle 1 haftalık Kasım ayı ara tatile girmiş bulunmakta. Öğrenciler 1 haftalık tatil süresinde bol dinlenirken, öğretmenler ise uzaktan online mesleki çalışmalara katılacak.
Mart ayından beridir ülkemizde görülmeye devam eden korona salgını nedeniyle, yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle kronik rahatsızlığı olan öğretmenler idari izinli sayılıyorlar.
Bu süreç zarfında idari izinli öğretmenler, ara tatil döneminde online hizmet içi eğitimlerine katılıp katılmayacağını merak ediyor.

Daha önce yayınlanan genelgeye göre öğretmenler ara tatil hizmet içi eğitim çalışmalarına katılmayacak ancak önümüzdeki hafta başlayacak olan ara tatil seminerlerine katılıp katılmayacakları ise; bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı
Daha önce yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi şu şekilde idi: "İdari izinli sayılan kronik hastalığı olan öğretmenler seminer çalışmalarına katılmayacak. 29 Mayıs 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Genelgeye göre yönetici pozisyonunda çalışanlar hariç 60 yaş ve üstü personel ile kronik hastalığı olan personel idari izinli sayılıyor."
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol