KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavında Yine Değişmeyen Manzaralar

Bugün gerçekleşen 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı yine alışık olduğumuz manzaralara görmemizi sağladı. Sınava geç kalıp kapıların kapandığını farkeden adaylara ve aileleri kapıları yumrukladı, kimileri göz yaşını tutamayıp ağladı, koşarak içeriye yetişmeye çalışanlar. Yani ülkemizde gerçekleşen sınavların değişmez görüntüleri

Samsun'da 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavına geç kalıp giremeyen adaylar gözyaşlarını tutamazken, yakınları da okul kapısını yumrukladı.
Bugün saat 10.00’da başlayıp 75 dakika sürecek olan 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavı Samsun´da 47 okulda 15 bin 516 adayın katılımı ile başladı.

Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüsü içerisinde 26 okulda 8 bin 568 aday, ayrıca Kurupelit Kız Meslek Lisesi ve Garip Zeycan Fen Lisesi’nde 677 aday sınava girdi. Bu bölgelerde sınav nedeniyle bazı yollar trafie kapatıldı. OMÜ’de bazı adaylar sınava geç kalmamak için koşarak okul kapısından içeriye girmeye çalıştı.

Kampüs içerisinde araç trafiğinin de yoğun olduğu zamanlarda öğrenciler araçlardan inerek sınav yerlerine koşarak yetişmeye çalıştı. Saatin 10.00’u göstermesiyle okul kapıları kapandı ve geç kalan bazı adaylar sınava giremedi. Sınava giremeyen adaylar gözyaşlarını tutamazken, bir adayın yakınları ise içeri girebilmesi için okul kapısını yumrukladı. Güvenlik güçlerin de sözlü olarak müdahale ettiği olayda sınava giremeyen adaylar ve yakınları okul önünden ayrıldı.

Gökhan İÇKİLLİ/SAMSUN, (DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mehmet Akif IŞIK 3 yıl önce

Geç kalmak suç ama kanunların esnetilmesi gerekir örneğin bu kişi geç kalmışsa yedek salona alınabilir