İzmir İl Mem'den 24 Kasım Öğretmenler Gününe Özel Muhteşem Etkinlik

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Eğitimde Sağlıklı Geleceğe Bisiklet Turu

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği ‘Eğitimde Sağlıklı Geleceğe Bisiklet Turu’ ile devam etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, ‘Eğitimde Sağlıklı Geleceğe Bisiklet Turu’nda öğretmen, öğrenci ve velilerle birlikte Alsancak Vapur İskelesi’nden Konak Saat Kulesi’ne kadar pedal çevirdi. Etkinliğe Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ile her yaştan öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Turun başladığı Alsancak Vapur İskelesi önüne gelen öğrenciler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözünün yazılı olduğu afişi taşıdı. 

Geniş bir katılımla gerçekleşen etkinlikte konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, sağlıklı bir eğitimin sağlıklı bir yaşamla mümkün olduğuna dikkat çekerek bu tür etkinlikleri yaygınlaştırmak istediklerini belirtti.

Yahşi, “İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü salon programlarında ve çeşitli etkinliklerle kutladık. Sosyal, kültürel ve sportif anlamda çok çeşitli organizasyonlarla öğretmen, öğrenci ve velilerimizle bir arada olmayı çok önemsiyoruz. Bugün de burada sağlıklı yaşamı desteklemek adına öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte ‘Sağlıklı Geleceğe Bisiklet Turu’nda pedal çevireceğiz. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ilk kez yapılan bu etkinlikte, çocuklarımızı sağlıklı beslenmeye, sağlıklı yaşama ve spora teşvik etmek ve onlara örnek olmak amacıyla yola çıktık. Sağlıklı bir neslin var olduğunu göstermek için İzmir’de bu etkinliği hayata geçirmek istedik.  Bunu yaygınlaştırarak bir mesaj vermek istiyoruz. Tahta bisikletleriyle etkinliğimize katılan miniklerimizden emekli öğretmenlerimize kadar çok geniş bir katılım oldu. Ben bu anlamlı günde, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” diyerek tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.


Yahşi’nin konuşmasının ardından bisikletlerine binen yüzlerce kişi Alsancak Vapur İskelesi’nden hareket ederek Konak Saat Kulesi’ne kadar pedal çevirdi.

Bu sene İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen farklı çalışmalarla tüm hafta boyunca ‘Öğretmenler Günü’ etkinlikleri hayata geçiriliyor. Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm hafta boyunca fidan dikimi, öğretmenlerle kahvaltı, sinema etkinliği, ev ziyaretleri, spor müsabakaları, anı yarışması, şehit ailesi ziyaretleri, huzurevi ziyareti, okçuluk müsabakaları ve bisiklet turu gibi birbirinden farklı organizasyonlar gerçekleştiriliyor. 

Öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çeken ve herkesin hayatına dokunan bir öğretmeninin olduğunu vurgulayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, çektiği kısa videolarla da sosyal medyada gündem oluşturmaya devam ediyor.

İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü, içerik paylaşmak ve etkileşim oluşturmak için sosyal medyanın vazgeçilmez bir parçası haline gelen “etiket” i de etkin bir şekilde kullanıyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal medyada açtığı #BenimÖğretmenim etiketiyle tüm öğretmenlerimize başarılı ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyor.

Birbirinden farklı etkinliklerle öğretmen, öğrenci ve velilerle bir araya gelen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, çocuklarımıza sadece akademik alanda başarılı öğrenciler olmayı değil, aynı zamanda iyi bir insan olmayı da öğreten tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al