İŞKUR Aracılığıyla 300'den Fazla Öğretmen Alımı Yapılacak

Ataması yapılmayan yüz binlerce öğretmene umut olan İŞKUR tarafından yayınlanan özel eğitim kurumları kendi branşlarında öğretmen alımı yapacak

İŞKUR, birçok meslek gurubunda bulunan işsizlerin istihdamına çözüm olurken, yayınladığı öğretmen alım ilanları kapsamında birçok atanamayan öğretmen adaylarına iş olanağı sağlıyor. Bu bağlamda Türkiye’nin tek iş bulma resmi kurumu olan İŞKUR, 22 farklı branştan öğretmen alımı yapıyor. Alınacak öğretmen sayısı yaklaşık 300 civarında olup 20 şehir için geçerlidir. Öğretmen alımı yapan kurumların hangi şehirlerde olduğu ise, aşağıda belirtilen linklere tıkladığınızda, açılan sayfa da gösterilmektedir.

Aşağıda, İŞKUR tarafından yayınlanmış ve 2019 yılı Ağustos ayı içerisinde başvuruları devam eden öğretmen alımlarına yönelik iş ilanları bulunmaktadır. Belirtilen iş ilanlarını görüntülemek ve hemen online olarak başvuruda bulunabilmek için her bir branş altında belirtilen link alanının üzerini tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfadan e-devlet şifreniz ile giriş yaparak anında ilgili işe kaydınızı yaptırabilir ve her an başvuru sonucunu takip edebilirsiniz. Eğer İŞKUR’a kayıtlı değilseniz aşağıda ‘’İŞKUR’a online olarak nasıl kayıt yapılır’’ anlatılmaktadır.

Adaylardan aranan genel başvuru şartları;

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun

Pedagojik formasyon eğitimini tamamlamış

En az 2 yıl özel öğretim kurumları deneyimi ve tecrübesi bulunan

İletişim gücü yüksek,

İŞKUR'a kayıtlı olmak,

Eğitim teknolojilerini kullanabilen,

Hayat boyu öğrenmeyi kendisine ilke edinmiş

Öğrenmeye açık, iletişim becerileri güçlü, takım çalışmasına yatkın

Tercihen askerlik ile ilişiği bulunmayan (Erkek adaylar için)

Hizmet kalitesini yükseltip, Kurumun misyon ve vizyonuna uygun hareket edebilen

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol