Verification: 37dd5e6ee914423e

İnsanlar Öğretmenlik Mesleği ve Gerçeklik hakkında ne düşündüğü

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Hepimiz biliyoruz ki, cerrahlar çok özel bir beceri seti gerektiren çok zor bir işe sahipler, ancak safra kesesinin çıkarılmasına ihtiyaç duyduğumuzda öneriler önermiyoruz. Araba mekanikleri, araçlarımızın her bir parçasının iç ve dış hatlarını biliyor, ancak bize hangi anahtarı kullanacağını veya motoru nasıl yeniden yapılandıracağımızı göremiyorsunuz.

Öte yandan öğretmenler? Temasa geçtiğimiz herkesten “tavsiye” alıyoruz, ve komik olan bölüm ise insanların en az anladığı mesleklerden biri. Ortalama yetişkinden öğretmenleri tanımlamasını isterseniz, genellikle yaz tatili, kısa saatler ve gün boyu sevimli çocuklarla çalışma sevincini dile getirirler. Son cümleyi okuyan herhangi bir öğretmenin, chardonnay'in burnunu uçurması için çok güldüğünü hayal ederdim.

Bu yüzden öğretmenlere, farkında olmadığınız şeyleri hızlandırmak için hızlı bir ders vermek için buradayım.

1. Günlerimiz uzun. Çok, çok uzun.
 
Çoğu okul gününün 6-7 saat sürdüğü doğru olsa da, bu öğretmenler için gerçeği daha fazla olamazdı. Çocuğunuzu sabah okula bıraktığınız zaman fark ettiniz mi, tüm öğretmenler orada mı? Okul bittiğinde öğleden sonra için de geçerli. Çoğu okul öğretmenlerin ilk zilden 30-45 dakika önce gelmesini ve son çocuğun ayrılmasından sonra 30-45 dakika daha kalmasını gerektirir. Oh, ve sonra personel toplantıları, not kağıtları ve planlanacak dersler var. Tüm bunları yapmak için fazla geç kalabilir ya da evinizi yanınıza getirebilir ve üzerinde çalışabilirsiniz. Ayrıca, öğretmenlere diğer profesyonellerin ne kadar ödeme yaptıklarından ödedikleri için, sona erdirmek için ekstra işler yapmamız gerekir. Bir öğretmenin hayatında kısa günler yoktur.

2. Evet, yaz tatili yapalım… ama!
Evet, birkaç hafta tatil yaptığımız doğru, ama göründüğü kadar rahatlatıcı değil. Yeni başlayanlar için, öğretmenler, ortalama Amerikalılardan daha fazla çalışma saatine sahiptir:

Ortalama Amerikan: (yılda 40 saat haftada 50 hafta) - 10 tatil ≈ 1900 saat / yıl

Ortalama Öğretmen: (yılda 8 saat x 200 okul günü) + (2 saatlik sınıflandırma / ders planlaması x 200 okul günü) ≈ 2000 saat / yıl

Oh, ve daha önce bahsettiğim öğretmenler hakkında daha önce bahsettiğim küçük uyarıları hatırlatmak için rutin olarak ekstra işler mi yapıyoruz? Birçoğumuz yaz boyunca bu ekstra işleri yapıyoruz. Kinda bu yaz tatilinden parıltıyı alır, değil mi?


 
3. Sizin olmayan çocuklar ile uğraşmak zordur.
Birçoğumuz eğitime doğru yöneliyoruz çünkü bir dereceye kadar çocukların etrafında olmaktan zevk alıyoruz. Çocuklar harikadır. Müthişler. Her öğretmen buna gerçekten inanıyor. Ancak, tüm çocuklar eşit yaratılmaz. Sınıfınız olan eriyen tencerede, öğrenciler tüm farklı geçmişlerden, ev durumlarından ve yetiştirilmelerinden geliyor. Ve bu durumların her biri kendi inanç ve kurallarıyla geldi. Yani 25 çocuk aynı anda 25 farklı şekilde davrandığında, bu oldukça zor olabilir. Öğretmenler, çeliklerin sinirlerine ve bütün bunları idare etmeye devam etmelerini sağlayacak şekilde bir azizin sabrına ihtiyaç duyarlar.

4. Bu, dünyanın en iyi işi.
Pek çok insan, “geriye dönüş mesleği” olarak öğretmeye başvurur, sanki hiçbirimiz burada olmak istemiyormuş gibi. Bize zaman zaman şikayette bulunduğunuzu duyabiliyorsunuz, ama bunun kafanızı karıştırmasına izin vermeyin. Öğretim, maaşın çok ötesine giden yollarla ödüllendirilir. Yine de, yüzlerce çocuğun zihnini ve geleceklerini kökten kalıplamaya ve yönlendirmeye başlıyoruz. Çektikleri yetişkinler, kısmen onları nasıl eğiteceğimize bağlı olacaktır. Bu harika bir sorumluluk, ama dünya için vazgeçmeyeceğimiz bir sorumluluk.

Kaynak: https://www.boredteachers.com/trending/what-teachers-want-non-teachers-to-know

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al