Eğitim Sistemi Öğretmene Not Vermekle Değil, Öğretmene "Değer" Vermekle Düzelir !

Eğitim sistemi nereye gidiyor?

Bozuk bir eğitim sisteminin içerisinde olduğumuzun farkında mısınız? Sürekli taşları oynatıp yeni yeni şeylerle eğitim sektöründe bir oynama söz konusu. Bu olmamış bunu değiştirelim denip hoop bir bakıyorsunuz eğitimde radikal bir değişiklik yapılmış. Ama nereye kadar böyle gitmeli?

Eğitimin düzelmesi ve daha kaliteli bir eğitim sistemine sürekli değişim yaparak ulaşılmaz. Hele ki sürekli öğretmenlerin üzerinden yapılan değişiklikler bize ve çocuklarımıza yani "Geleceğimize" zarar verir

Mesela öğretmene not verme adı altında, öğretmenlik mesleğini hiçe saymak asla kabul edilemez. Eğer eğitim sisteminin daha iyi şartlarda yapılması isteniyorsa bunu öğretmene verilen değer sayesinde gerçekleştirebiliriz. 

Öğretmenliği iyileştirelim ki, çocuklarımız ve geleceğimiz daha iyi eğitilsin.

Sürekli öğretmenle uğraşılan bir sistemde öğremenlerde yetersiz ve isteksiz olarak görev yapacaklar. Hani deyim yerindeyse" Ne ekersen onu biçersin" gibi. Diken üstünde duran bir meslek grubundan daha başarılı bir performans almayı beklemek saçma olur. Kaldi ki bu tüm meslek grupları için geçerlidir. Ama burda söz konusu olan çocuklarımız ve geleceğimiz. Şakaya ya da hataya mahal verilecek bir yer değil. 

Bu yüzden performans notu denen ucube sistemi başlamadan bitirmekte fayda var. Hiç bir öğretmen ne veliden, nede öğrencilerden not alma gibi bir kaygısı olmasın. 

Baş öğretmenimiz Gazi Mustafa kemal ATATÜRK'ün dediği gibi: ( Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.)

Handan Taşgın

Kaynak: www.ogretmensitemiz.com Özel Haberidir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol