Cumhurbaşkanı Adayı Eski Öğretmen Muharem İnce'den; Sözleşmeli Öğretmenlik Ve Mülakat Açıklaması

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü Fizik öğretmeni mezunu, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharem İnce; Usta gazeteci Uğur Dündarın hazırlayıp sunduğu Halk Tv'deki programı Halk Arenasına Konuk oldu. Katıldığı programda eğer Cumhurbaşkanı olursa yapacağı şeyleri sıralayan İnce, Sözleşmeli öğretmenliği ve mülakatları kaldıracağını belirtti. İşte İnce'nin açıklamaları

"SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK VE MÜLAKAT KALKACAK"

Öğretmenlerle ilgili yapacaklarını sıralayan İnce, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk başöğretmenimizdir. Ben öğretmen Cumhurbaşkanı olarak öğretmenlere söz veriyorum.
1- Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılacak

2-Mulakatla öğretmen alımına son verilecek.

3-Öğretmenlere performans değerlendirmesi yapıyorlar, bunu kaldıracağız" dedi.

Öğretmenlere bir de çağrıda bulunan İnce, "Öğretmenlerden de bir şey istiyorum. 24 Haziran'da benim meslektaşlarım, seçimde şu hükümete bir performans değerlendirmesi yapın" ifadelerini kullandı.

"BİR İNSANI ANASI, BABASI VE ÖĞRETMENİ KISKANMAZ"

Öğretmenlere verdiği müjdenin ardından işsizlik sorununa da değinen İnce, "Geçenlerde 8 -10 bin alması gereken bir öğrenci geldi yanıma. Şimdi asgari ücretle çalışabileceği bir işe razı olduğunu söyledi. Bu sabah 05.30'da kalktım. Kapıdaki koruma polisimle birlikte kahvaltı yaptık. Polis, fizik mezunu olduğunu söyledi. Bir gün garson bir çocuk, "Fotoğraf çektirebilir miyiz" dedi, sosyal bilgiler öğretmeniymiş, iş bulamadığı için bunu yapıyor. Bir insanı anası, babası, öğretmeni kıskanmaz. İşsiz gördüğünde onların içi sızlar. Benm ülkemin çocukları Norveçlilerden daha mı az zeki? Bunlara iş bulacağız. Bunu başarabiliriz. Bu milleti yoktan var eden bir yapı var. Geçmişimizde bu var" şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol