Bakan Ziya Selçuk Ocak Öğretmen Atama Sayısına İlişkin Açıklama Yaptı

20 Bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin açıklama Bakan Ziya Selçuk'tan geldi. Bakan Selçuk konuk olduğu programda, kendisine yöneltilen öğretmen atama sayısı sorusuna cevap verdi.

İşte Bakan Selçuk'un yaptığı o açıklamalar
Gündem Özel’e konuk olana Bakan Ziya Selçuk’a Deniz Bayramoğlu konuyla ilgili  “ğretmen konusuna değindiniz, bugün sizin konuk olacağınızı duyurduğumuz zaman sosyal medyadan birçok öğretmen adayı bize ulaştı ve atamaları sordular. 60 bin atama bekliyorlardı,  bu rakamın nereden geldiğini bilmiyorum ama bugün 20 bin kontenjanlık bir atama açıklaması yapıldı. Şimdi ‘Büyük hayal kırıklığına uğradık 60 bin bekliyorduk’ diyorlar.

Rakam nasıl tespit edildi açık ve ihtiyaç nedir?” sorusunun üzerine Selçuk şu şekilde yanıt verdi: Bir eğitimci olarak hayal kırıklığı nasıl oluşur, ben bir vaatte bulunurum o vaat gerçekleşmez,  o zaman hayal kırıklığı olur. Bu genç arkadaşlarımızın  hepsi hayat kurmaya çalışıyorlar. İş bulmak istiyorlar.

Çok doğal bir durum bu. Hepsini anlamak bizim vazifemiz, eleştirmek değil.

Buradan elbette bir temenni olarak keşke 60 bin olsa diyorlar ve aralarında da iyi organize oluyorlar. Kamuda en büyük atama MEB atamasıdır, 20 bin…

Peki burada kalır mı? Sürece ve imkanlara bakılıp 20 bin oldu bitti diye bir şey söylemek elbette doğru değil.

Ama süreci yönetmek açısında biz önümüze bakıp çalışmalara devam edeceğiz. MEB olarak 'ihtiyaç yok' demek doğru değil. İhtiyaç var imkanlar doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürürüz.

Cnnturk.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol