Avustralyalı bir politikacı, öğretmenlerin “aşırı” tatilleri olduğunu düşünüyor.

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ancak üst düzey bir Koalisyon destekçisi, öğretmenlerin sekiz saatlik bir çalışma ve sadece dört haftalık yıllık izin almaları gerektiğini söylüyor

Andrew Laming Fairfax Media'ya şunları söyledi: “Öğretmenin, yüz yüze gelenin biraz ötesinde, okul saatleri dışında, aynı saat, gün ve haftalarla, diğer işler gibi çalışanlar gibi olması gerekiyor” dedi .

Laming, bazı öğretmenlerin “yukarıda ve öteye” gittiğini ve birçok öğretmenin okul saatleri dışında işaretleme ve hazırlama için fazla zaman ayırdığını, ancak bunun ölçülemediğini veya güvence altına alınmadığını söyledi.

“Evde yaptıkları işin hiçbir fark yaratmadığına dair hiçbir kanıt yok ve evde yaptıkları işin aslında öğretmenlerin çabalarına odaklanmasını istediğine dair bir kanıt yok” dedi.

Laming, öğretmenlerin boş zamanlarını çalışmak için harcaması gerektiğini düşünüyor .

Avustralya Eğitim Birliği başkan yardımcısı Maurie Mulheron, Laming'in öğretimde olup bitenlerin gerçekliğiyle “saçmalıktan ibaret” olduğunu söylüyor.


LISTEN: Çocuğunuzun saçı okul kurallarına uymuyorsa, bir öğretmenin bunu kesmesi kabul edilebilir mi? Mesaj ses sonra devam eder.

“Yaptığımız araştırmanın çoğu, öğretmenlerin okul yılı boyunca düzenli olarak 50, 60 saat haftada bir şeyler yaptıklarını gösteriyor.

“Öğretmenler okuldan önce çalışıyorlar, gün içinde çok az ara veriyorlar, okulda çalıştıktan sonra çalışıyorlar, sonra akşamları çalışıyorlar, bu da aile zamanından gidiyor

Öğretmenlerin bu düzeyde bir taahhüt olmadan başarılı bir şekilde öğretemeyeceğini söylüyor.

“Bu tür mesai yapmıyorsanız, iş çok karmaşık ve çok zor. Öğretmenlerin bu kadar uzun ve uzun saatler çalıştığı bir problem. ”

Laming'in öğretmenlerin sadece yılda dört hafta tatil yapmaları gerektiği önerisine gelince, Mulheron öğretmenlerin şimdiden tatillerinde çalıştıklarına işaret ediyor.

“Çoğu öğretmen okul yapmaktan mahrum kaldıkları dört haftaya sahip olmak için şanslı olacak” diyor.

Mulheron, Federal Parlamentonun geçen sene sadece 20 hafta oturduğuna dikkat çekti.

“Öyleyse, onun ölçüsünü kullanırsak, bunun anlamı, çalışmaya rapor vermek zorunda kalmayacağı kadar yılın 32 haftasıydı” diye ekliyor.

“Belki bu 32 yedek haftada okulları ziyaret etmek ve gerçek bir doz almak için bu zamanı kullanabilir.”
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol