Atama Bekleyen Öğretmenler, 20 Bin Öğretmene Ek Olarak, 40 Bin Atama Daha Bekliyorlar

Ataması yapılmayan öğretmenlerin sayısı her geçen yıl artması ve 109 bin öğretmen açığı varken neden öğretmen atamalarının bu kadar az yapıldığını atama bekleyen öğretmenler sosyal medya üzerinden duyurmaya çalışıyor. 2018 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımının yetersiz olduğunu ve 20 bine ek olarak 40 bin öğretmen daha alınması gerektiğini sosyal medya üzerinden seslerinin duyurmaya çalışıyorlar

Sözleşmeli öğretmenler kadro, atama bekleyen öğretmenler ek 40 bin atama ,zorunlu hizmetini yapmayanlar zorunlu hizmet affını, askerliğini yapmayanlar bedelli askerlik istiyor.

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden öğretmen adayları bir kampanya başlattı.

Meb40Bin EkAtama hashtag’ı altında başlatılan kampanyada atama bekleyen öğretmenler, yetkililere seslerini duyurma adına paylaşımlar yapıyor.


 


İşte öğretmenlerin yaptığı o paylaşımlardan bazıları;

-Öğretmen deyince akan sular durur. Bir milletin can damarı ve geleceğidir. Seçim öncesi 40 bin ek atama bekliyoruz.

-Okullar öğretmen bekler Öğretmenler de atama bekler @tcmeb sadece 20 bin +5 bin yapar Yeni öğretmen ataması için (2017 KPSS) atama bekleyen öğretmenlere destek verecek misiniz?

-Geçmiyor boğazımdan inanır mısın atama yokken ne ekmek ne de bir yudum su

-109 bin açık 2 yıllık ücretli öğretmenlerle değil, öğretmenlik eğitimi almış esas öğretmenler ile giderilmelidir 2017 Kpss puanıyla ek 40 bin atama şarttır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol