AH ŞU ÖĞRETMENLER OLMAYAYDI!..

Eğitim ile ilgili hangi sorun olursa olsun cezanın öğretmene kesildiğinin farkında mısınız?  A dan Z ye her problemde, sorumlu olan öğretmendir anlayışı hızla yayılıyor. 

Öğretmen ders anlatmaya çalışıyor;sınıf susmuyor.Yine sınıftan bir çocuk,Öğretmenin etrafında dolanıp bir takım el hareketleriyle öğretmeni tahrik etmeye çalışıyor;bir öğrenci kaydediyor;sınıf eğleniyor.
Anlaşılan o ki öğretmen Sabırlı bir insan.Hakikaten öğretmenlerimiz çok sabırlı ve fedakar.Burada da öyle;her türlü terbiyesizliğe rağmen öğretmen,bu rezillere fiili bir müdahalede bulunmuyor.
Şu videodaki çocuğa fiili müdahalede bulunmamak her babayiğidin harcı değil.Öğretmen en zor olanı yapıyor ve müdahalede bulunmuyor.Bulunsa bugün öğrencisine fiili müdahale yapan "ZORBA" öğretmeni okuyacaktık.Öyle haber altından değil,ana manşetten.Bu da meselenin bir diğer yönü.
Öğretmen konuyu idareye bildirmemiş;muhtemelen başka Şeyler de var.
Kaymakamlık,Görüntüler sosyal medyaya yayılınca olaya el koymuş.Şöyle "CEVVAL" bir açıklama yapmış. "Biz de görüntüleri öğrenciler sosyal medyada paylaşınca gördük.Olayın içinde üç öğrencinin adı geçiyor.Pazartesi bahse konu öğretmen ve öğrencilerle ilgili müfettişler okulda inceleme yapacak..."
Muhtemelen bu açıklama sonrası Çorlu ve havalisinde benzer bir olay yaşanmayacak!
Konunun ana fikrini açıklamanın son cümlesi veriyor:
"ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCILERLE İLGİLİ". Detayı gazeteler vermiş: "ÖĞRETMENE DE IDAREYI BİLGİLENDİRMEDİĞİ İÇİN SORUŞTURMA AÇILACAK!".
Yani,öğrencilerin bu fiilinden öğretmen bile suçlu olabilir;ama idare asla! Iddia ediyorum ki bu olay okulda ilk değildir.
Sorularım basit:
Idarenin bu ve benzeri olaylardan daha önce haberi var mıydı?
Var ise,bu konuda bir soruşturma,inceleme yapılmış mı?
Yapılmışsa bu olayları önlemek için ne tür tedbirler alındı?...
...
Diyelim ki soruşturduk;çocuklar ceza aldı;öğretmen de "IDAREYE HABER VERMEME" gibi "ÖLÜMCÜL" bir hatadan dolayı ceza aldı.
Mesele halloldu mu?
Birilerine göre hallolacak.Eğer çocuklar görüntüyü sosyal medyaya yaymasaydı zaten sorun "YOK" hükmünde idi.
Veliler dünyanın en zeki ve Şirin çocuklarına,bakanlık en mükemmel yöneticilere sahip olarak mutlu mesut yaşayacaklardı.
Velilerin ve öğrencilerin "KÖLESİ" hükmündeki öğretmene ise vurmaya devam edilecekti.İşin en kolayı olduğu için Eğitimle ilgili bütün sorunların merkezine öğretmenler konulmaya devam edecekti.
Sizin de anladığınız üzere sorun öğretmenlerde...
...
( ismail_sahin@yahoo.com)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol