ABD'de Öğretmenlik Mesleği Alarm Veriyor. En Çok Bırakılan Meslek Öğretmenlik

Öğrenme Politikası Enstitüsü , Amerika'da bütün öğretmenlerin% 8'i iyi her yıl için mesleğini bıraktığı tahmin ediliyor. Kötü olan ne? Bu sayı son 20 yılda çarpıcı bir şekilde arttı. Emeklilik için bir miktar hesap mümkün olmakla birlikte ,  yine de asla düşünmüyorlar bunlardan yıl binlercesi var. Öyleyse soru şu… neden? Görünüşe göre belirli bir cevap yok.

Öğretimden Ayrılmaya Yönelik Faktörler Öğretmen Raporu Üzerinden: Öğrenme Politikası Enstitüsü

Öğrenme Politikası Enstitüsü anketi, birçok öğretmenin memnuniyetsiz oldukları için ayrıldığını ve bunun nedenlerinden biri de öğretmek zorunda oldukları koşullar olduğunu gösterdi. Öğretmek olduğu gibi yeterince zor, ancak bu görev uygun olmadan daha da zorlaşıyor kaynaklar. Kendi okul malzemeleri için para ödemek zorunda olan öğretmenler bu durumu sinir bozucu olarak buluyor. Çok fazla çocuğu olan derslik sınıfları öğretmenleri çileden çıkarıyor. Buna ek olarak, bazı okulların uygun miktarda derslik veya donanıma sahip olmadığı ve bu durumun mutsuz bir işgücü yarattığını da ekleyelim.


 
Aşırı Gözetim Miktarları
Devlet sınavları , yıllardır eğitim dünyasının cildi olmuştur. Ancak son zamanlarda, bu test puanları okul bölgelerinin, bireysel okulların ve hatta öğretmenlerin ne kadar para alacağını belirlemek için bir derecelendirme sistemi olarak kullanılmıştır. Bu nedenle, bölge liderlerinin ne öğretildiği, ne öğretildiği ve nasıl öğretildiği konusunda her zamankinden daha fazla kontrol sahibi olmaları şaşırtıcı değildir. Pek çok öğretmen, artık sınıflarını zinde gördükleri şekilde yürütmek için özerkliğe sahip olmadıklarını ve sınıftan neşe ve yaratıcılığın çoğunu alan “teste öğretmek” için zorlandıklarını söylüyorlar.


 
Maaş
Öğretmenler uzun süredir yüksek maaşlar için mücadele ediyorlar , ancak eğitimcilerle diğer meslekler arasındaki boşluk son on yılda önemli ölçüde arttı . NEA’ya göre , 1994’te öğretmenlere aynı eğitim alan diğer profesyonellerden% 2 daha az ödeme yapıldı. Bugün% 19 daha az para alıyorlar. Ve öğretmenlerin maaşı son on yılda artmış olsa da, enflasyonu faktörlendirdiğinizde, öğretmenler aslında on yıl öncesine göre daha kötü durumdalar. Bu da birçok öğretmenin 2. ve 3. işlerde çalışmasına neden oldu ve bu da…

Stres
Öğretmenler sık ​​sık hayatlarının ne kadar stresli olduğu hakkında şaka yapabilir, ancak araştırmalar insanların farkına varmaktan çok daha doğru olabileceğini gösteriyor. Missouri Üniversitesi'nde yapılan bir 2017 araştırması , ilköğretim okulu öğretmenlerinin% 90'ından fazlasının “ yüksek düzeyde stres ” bildirdiğini belirtti . Devlet testlerinde başarılı olma baskısı, yönetimden destek eksikliği, genel olarak ebeveynlerin ve halkın incelemesi arttı; öğretmenler bunların hepsini yutuyor ve sonuçlar zararlı strese neden oluyor. Bu stres yalnızca sağlık sorunlarının artmasına neden olmakla kalmıyor, aynı zamanda sınıfta düşük performans ve düşük iş memnuniyeti ile de bağlantılı.

Saygı (veya eksikliği)
Günün sonunda öğretmenler asla zengin olamayacaklarının farkındalar. Şöhret ve şandan dolayı bu iş kolunu seçmiyoruz, öğretmen olduk, çünkü işlerimizin ne kadar önemli olduğunu ve çocukların yaşamlarında ne kadar önemli olduğumuzu biliyoruz. Bu gerçekten bir sevgi emeğidir, fakat son zamanlarda karşılıksız bir sevgi emeği gibi hissediyor. Yöneticilerden, politikacılardan ve ebeveynlerden beklentiler artmaya devam ediyor ve işler beklendiği gibi gitmediğinde de suçlanıyor. Bu, öğrencilerine öğretmenlerine daha az ve daha az saygı göstermelerini sağlar. Sonunda, öğretmenleri herkesi memnun etmek için savaşıyor, ancak aynı insan gruplarından ihtiyaç duydukları yardım ve desteği alamıyorlar.

Kaynak: https://www.boredteachers.com/news/teachers-are-leaving-the-profession-at-an-alarming-rate

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol