900 Suriyeli Öğretmen Ataması Yapıldı

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, 900 Suriyeli öğretmen ataması gerçekleştiği ve bu öğretmenlerin Türk öğrencilere de ders vereceğini belirtti. 

Ekim ayının son haftasında 900 Suriyeli öğretmen ataması gerçekleştiğini öne süren Özdağ, ataması yapılan öğretmenlerden altısının Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Süleymanşah İlkokulu'na gerçekleştiğini, bu okuldaki sınıflarda 20 öğrenciden 10'unun Suriyeli, 10'unun Türk olduğunu ifade etti. 

Suriyeli öğretmenlerin Türk öğrencilere de ders verdiğini söyleyen Ümit Özdağ'ın paylaşımı şöyle:"Ekim ayının son haftasında Milli Eğitim Bakanlığı 900 Suriyeli öğretmen ataması yapmış. Bunlardan 6'sı Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Süleymanşah İlk.Ok.'na yapılmış. Bu okulda sınıflarda 20 Öğrenciden 10'u Suriye'li, 10'u Türk.Türk öğrencilere de Suriye'li öğretmenler ders veriyor!"  
Ümit Özdağ: 900 Suriyeli, Türk öğrencilere öğretmenlik yapacak İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Ekim ayının son haftasında 900 Suriyeli öğretmen ataması gerçekleştiğini ifade etti.  

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Halise 10 ay önce

Bizim çocuklarımız öğretmenlerimiz evde oturursun suriyeleriyetmemis gib bir de ogretmenlik versinler yazıktır ayiptir günahtır

Avatar
korkmaz 10 ay önce

Türkleri Araplaştırma politikası Suriyeli istemiyoruz ne mutlu türküm diyene

Avatar
kızgın adam 10 ay önce

Bunlar ne zaman Türkçeyi öğrendiler ne zaman üniversiteyi bitirdiler de onca atama bekleyen TÜRK öğretmen varken bunlar nereden çıktı. Hepiniz Allah'a havale ediyorum. en iyisini O bilir.

banner14