830 Suriyeli Öğretmen Ataması Yapıldı mı? MEB'den Resmi Açıklama Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi bir açıklamada bulunarak Suriyeli öğretmen ataması yapıldı iddialarına açıklık getirdi. 

İşte MEB'in Suriyeli öğretmen atamasına ilişkin yaptığı resmi açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri ortaya atılan 830 Suriyeli öğretmen iddiaları ile ilgili olarak, "Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim öğretim kurumlarında öğretmen istihdamına ilişkin koşullar, ilgili mevzuat çerçevesinde belirlenmiştir. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır" açıklaması yaptı.

SURİYELİ GÖNÜLLÜ EĞİTİCİLERDİR

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin konuyla ilgili verdiği bilgiler şöyle:

"Okullara öğretmen olarak atandığı ileri sürülen kişiler daha önce Geçici Eğitim Merkezlerinde görev yapmakta olan Suriyeli gönüllü eğiticilerdir. Söz konusu kişiler eğitici eğitimi sürecinin ardından sınava girerek sertifika alan kişiler arasından belirlenmiştir. Bu kişiler 'Suriyeli Gönüllü Eğitici Taahhütnamesi' kapsamında Suriyeli çocukların okula uyum sürecine destek olmak üzere sınıf dışı etkinlikler, saha çalışmaları, tercümanlık, aile bilgilendirme faaliyetleri gibi belirlenen alanlarda geçici süreyle görev almaktadırlar.

Suriyeli gönüllü eğiticilerin öğretmen kadrosunda yer alması mümkün değildir. Söz konusu gönüllü eğiticilerin teşvik ücreti ödemeleri anlaşmalar kapsamında UNICEF tarafından yapılmaktadır."

Kaynak: Kamupersoneli.net
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol