81 İlden 81 Öğretmen Konya´da Buluştu

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü koordinesinde ve Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Daire Başkanı Muhittin Yılmaz, Bakanlık ve Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile 81 ilden 81 il temsilcisi öğretmen katıldı. Etkinlik, Konya Mevlana Öğretmenevindeki bilgilendirme toplantısı ile başladı.

İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük Mevlana'nın "gel" çağrısına kulak vererek ülkemizin tüm illerinden gönüller şehri Konya'ya gelen öğretmenlere hoş geldiniz dedi. Yapılan tüm gayretlerin çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları için olduğunu söyleyerek ülkesini ve ailesini seven bir nesil yetiştirmek için "birlikte" olduklarını ifade etti. Daire Başkanı Muhittin Yılmaz konuşmasına, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı'nın selamlarını ileterek başladı. Genel Müdürlüğün çalışmaları hakkında bilgi veren Yılmaz, 81 İlden 81 Öğretmen programı kapsamında Konya'da birlikte olan öğretmenlerin illerine döndüklerinde il yöneticilerine faaliyet hakkında bilgi vermelerini istedi.

Mevlana Müzesi, Konya Bilim Merkezi, tarihi ve kültürel yerlerin gezilmesinin ardından bu yıl "Vefa Vakti" temasıyla Hz. Mevlana´nın 746. Vuslat yıl dönümü kapsamında Konya Mevlana Kültür Merkezinde düzenlenen Türk Tasavvuf Müziği Konseri ve Şeb-i Arus programının izlenmesi ile etkinlik programı tamamlandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol