3600 Ek Göstergenin Çıkmasıyla Beraber, Binlerce Öğretmen Emekli Olacak

Mustafa Safran, 3600 ek gösterge hakkında yaptığı açıklamada, emekliliği gelmiş 100 bine yakın öğretmenin emekli olabileceğini söyledi

İşte Mustafa Safran'ın yaptığı açıklamalar

Öğretmen eğitimi ve 3600 ek gösterge ile emekli olacak öğretmen sayısı ve sistem üzerinden karşılaştırılan öğretmen sayısı talebi hakkında detayları paylaşan Safran açıklamasında;
 
"Sistem içerisinde bir milyon öğretmen var. 650 bin civarında formasyon almış, hazır bekleyen öğretmen adayı var ve bunun yanı sıra 95 eğitim fakültesinde okuyan 226 bin öğrenci var.
 
Yani bir milyon öğretmen ve bir milyon da öğretmen olmayı bekleyen var. Şayet 3600 ek gösterge çıkarsa emekli olacak öğretmen sayısı 88 ila 100 bin arasında.
 
Bundan sonra normal şekilde Milli Eğitim Bakanlığından her yıl emekli olacak öğretmen sayısı 5-6 bin arasında, yani sisteme her yıl 5-6 bin öğretmen gerekiyor ancak elimizdeki rakam 1 milyonun üzerinde ve devam edecek.
 
Bu anlamda neler yapabiliriz diye düşündük ve ilk olarak ilgilenmemiz gereken en rasyonel ve reel konunun öğretmen eğitimi olduğuna karar verdik.
 
Dünyanın hiçbir yerinde eğitimin kalitesi o ülkenin mevcut öğretmenlerinin kalitesinin üzerinde olamaz." ifadelerinde bulundu.
 
Kaynak:akasyam.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13